Højbjergs Smedie og VVS ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5,9 mio. kr. | 547 t.kr. | 444 t.kr. | 3,8 mio. kr. | 6,2 mio. kr. |
| 2024 | 5,5 mio. kr. | 887 t.kr. | 709 t.kr. | 3,4 mio. kr. | 6,9 mio. kr. |
| 2023 | 6,2 mio. kr. | 1,4 mio. kr. | 1,1 mio. kr. | 3,7 mio. kr. | 6,1 mio. kr. |
| 2022 | 5,5 mio. kr. | 997 t.kr. | 785 t.kr. | 2,7 mio. kr. | 5,1 mio. kr. |
| 2021 | 3,6 mio. kr. | 290 t.kr. | 226 t.kr. | 1,9 mio. kr. | 5,1 mio. kr. |
| 2020 | 4,6 mio. kr. | 1,0 mio. kr. | 769 t.kr. | 1,9 mio. kr. | 4,4 mio. kr. |
| 2019 | 3,6 mio. kr. | 428 t.kr. | 303 t.kr. | 1,1 mio. kr. | 3,1 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for Højbjergs Smedie og VVS ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
Højbjergs Smedie og VVS ApS (CVR: 38748866) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Brønderslev, inden for branchen Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg, Status: Aktiv.
Højbjergs Smedie og VVS ApS blev stiftet den 27. juni 2017 og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden har 10 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 5,9 mio. kr., årets resultat 444 t.kr. og egenkapitalen 3,8 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Maltvej 9, 9700 Brønderslev.
For Højbjergs Smedie og VVS ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 1,1 mio. kr. i 2019 til 3,8 mio. kr. i 2025.
Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 444 t.kr. mod 709 t.kr. året før – en tilbagegang.
Bemærk at regnskabsåret 2019 ikke dækker 12 måneder, og derfor ikke er direkte sammenligneligt med de øvrige år.
Ofte stillede spørgsmål om Højbjergs Smedie og VVS ApS
- Hvad er Højbjergs Smedie og VVS ApS' CVR-nummer?
- Højbjergs Smedie og VVS ApS' CVR-nummer er 38748866. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev Højbjergs Smedie og VVS ApS stiftet?
- Højbjergs Smedie og VVS ApS blev stiftet den 27. juni 2017.
- Hvilken branche opererer Højbjergs Smedie og VVS ApS i?
- Højbjergs Smedie og VVS ApS opererer indenfor branchen "Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg".
- Hvor har Højbjergs Smedie og VVS ApS adresse?
- Højbjergs Smedie og VVS ApS har adresse på Maltvej 9, 9700 Brønderslev.
- Hvilken virksomhedsform har Højbjergs Smedie og VVS ApS?
- Højbjergs Smedie og VVS ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har Højbjergs Smedie og VVS ApS?
- Højbjergs Smedie og VVS ApS har 10 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er Højbjergs Smedie og VVS ApS stadig aktiv?
- Ja, Højbjergs Smedie og VVS ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener Højbjergs Smedie og VVS ApS penge?
- Ja, Højbjergs Smedie og VVS ApS realiserede et overskud på 444.372 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er Højbjergs Smedie og VVS ApS' egenkapital?
- Højbjergs Smedie og VVS ApS' egenkapital er 3.826.704 kr. ifølge regnskabet for 2025.