Hobro IK A/S
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 25,0 mio. kr. | 10,1 mio. kr. | 9,6 mio. kr. | -306 t.kr. | 8,2 mio. kr. |
| 2024 | 16,4 mio. kr. | 3,8 mio. kr. | 3,1 mio. kr. | -11,0 mio. kr. | 5,6 mio. kr. |
| 2023 | 7,9 mio. kr. | -5,0 mio. kr. | -5,4 mio. kr. | -14,1 mio. kr. | 2,4 mio. kr. |
| 2022 | 7,8 mio. kr. | -6,5 mio. kr. | -6,6 mio. kr. | -8,6 mio. kr. | 3,0 mio. kr. |
| 2021 | 21,2 mio. kr. | – | 4,3 mio. kr. | -2,4 mio. kr. | 11,8 mio. kr. |
| 2020 | 18,3 mio. kr. | -3,0 mio. kr. | -2,5 mio. kr. | -7,1 mio. kr. | 6,0 mio. kr. |
| 2019 | 14,5 mio. kr. | -8,0 mio. kr. | -6,3 mio. kr. | -4,6 mio. kr. | 4,3 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for Hobro IK A/S. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
Hobro IK A/S (CVR: 29630992) er registreret som aktieselskab, beliggende i Hobro, inden for branchen Drift af andre forlystelser og fritidsaktiviteter, Status: Aktiv.
Virksomheden bag CVR-nummer 29630992 blev registreret i CVR den 28. juni 2006 og er i dag registreret som aktieselskab. Navnet Hobro IK A/S har været virksomhedens registrerede navn siden den 26. august 2016. Virksomheden har 33 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 25,0 mio. kr., årets resultat 9,6 mio. kr. og egenkapitalen -306 t.kr.
Virksomheden har adresse på Amerikavej 9A, 9500 Hobro.
For Hobro IK A/S foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra -4,6 mio. kr. i 2019 til -306 t.kr. i 2025.
Virksomheden har haft overskud i 3 ud af 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 9,6 mio. kr. mod 3,1 mio. kr. året før – en fremgang.
Navnehistorik
CVR-nummeret har haft følgende registrerede navne. Tidligere navne er historik og betegner ikke virksomhedens nuværende identitet.
- H.I.K. INVEST A/S(28. juni 2006 – 25. august 2016)Tidligere navn
- Hobro IK A/S(siden 26. august 2016)Nuværende navn
Ofte stillede spørgsmål om Hobro IK A/S
- Hvad er Hobro IK A/S' CVR-nummer?
- Hobro IK A/S' CVR-nummer er 29630992. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev Hobro IK A/S stiftet?
- Virksomheden bag CVR-nummer 29630992 blev registreret den 28. juni 2006. Navnet Hobro IK A/S har været registreret siden den 26. august 2016.
- Har Hobro IK A/S tidligere haft andre navne?
- Ja. Virksomheden med CVR-nummer 29630992 har tidligere heddet H.I.K. INVEST A/S (28. juni 2006 – 25. august 2016). Det nuværende navn, Hobro IK A/S, har været registreret siden den 26. august 2016.
- Hvilken branche opererer Hobro IK A/S i?
- Hobro IK A/S opererer indenfor branchen "Drift af andre forlystelser og fritidsaktiviteter".
- Hvor har Hobro IK A/S adresse?
- Hobro IK A/S har adresse på Amerikavej 9A, 9500 Hobro.
- Hvilken virksomhedsform har Hobro IK A/S?
- Hobro IK A/S er registreret som aktieselskab.
- Hvor mange ansatte har Hobro IK A/S?
- Hobro IK A/S har 33 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er Hobro IK A/S stadig aktiv?
- Ja, Hobro IK A/S er en aktiv virksomhed.
- Tjener Hobro IK A/S penge?
- Ja, Hobro IK A/S realiserede et overskud på 9.646.683 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er Hobro IK A/S' egenkapital?
- Hobro IK A/S' egenkapital er -305.807 kr. ifølge regnskabet for 2025.