domainSelskabsInfo

    HLT HANDEL ApS

    Navn:
    HLT HANDEL ApS
    CVR-nummer:
    27289754
    Adresse:
    Kathale 36, 6200 Aabenraa
    Stiftet:
    2003
    Direktør:
    Virksomhedsform:
    APS
    Kapital:
    Formål:

    Email:
    Telefon:
    Hjemmeside:
    Reklame:
    Status:
    Aktiv
    Retssager:
    Søger retssager...
    Myndigheder:
    Søger myndighedssager...
    Antal Ansatte:
    Branchekode:
    Reparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer i.a.n.
    Børsnoteret:
    Regnskabsår:
    Startdato:
    2003
    - Skal du handle med selskabet? - Få en Virksomhedsrapport eller tjek Due Diligence

    Regnskabstal for HLT HANDEL ApS (CVR 27289754). Alle beløb i danske kroner.
    RegnskabsårBruttofortjenesteDriftsresultatÅrets resultatEgenkapitalBalance
    2025–-246 t.kr.3,2 mio. kr.34,5 mio. kr.34,6 mio. kr.
    2024–-3 t.kr.4,1 mio. kr.34,8 mio. kr.35,1 mio. kr.
    2023–-75 t.kr.5,6 mio. kr.32,8 mio. kr.33,5 mio. kr.
    2022–-102 t.kr.6,7 mio. kr.27,3 mio. kr.28,7 mio. kr.
    2021–-83 t.kr.5,6 mio. kr.20,9 mio. kr.22,1 mio. kr.
    2020–-97 t.kr.4,2 mio. kr.15,4 mio. kr.16,2 mio. kr.
    20192 t.kr.-74 t.kr.2,7 mio. kr.11,3 mio. kr.11,8 mio. kr.
    Henter detaljerede regnskabsdata...

    Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for HLT HANDEL ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.

    Personbogen

    Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.

    Fast ejendom

    Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.

    Bilbogen

    Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.

    Andelsboligbogen

    Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.

    Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente

    HLT HANDEL ApS (CVR: 27289754) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Aabenraa, inden for branchen Reparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer i.a.n., Status: Aktiv.

    HLT HANDEL ApS blev stiftet den 1. august 2003 og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden har 1 ansat ifølge seneste registrerede data.

    Ifølge regnskabet for 2025 er årets resultat 3,2 mio. kr. og egenkapitalen 34,5 mio. kr.

    Virksomheden har adresse på Kathale 36, 6200 Aabenraa.

    For HLT HANDEL ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.

    Egenkapitalen er vokset fra 11,3 mio. kr. i 2019 til 34,5 mio. kr. i 2025, svarende til en stigning på 204,9 %.

    Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.

    Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 3,2 mio. kr. mod 4,1 mio. kr. året før – en tilbagegang.

    Ofte stillede spørgsmål om HLT HANDEL ApS

    Hvad er HLT HANDEL ApS' CVR-nummer?
    HLT HANDEL ApS' CVR-nummer er 27289754. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
    Hvornår blev HLT HANDEL ApS stiftet?
    HLT HANDEL ApS blev stiftet den 1. august 2003.
    Hvilken branche opererer HLT HANDEL ApS i?
    HLT HANDEL ApS opererer indenfor branchen "Reparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer i.a.n.".
    Hvor har HLT HANDEL ApS adresse?
    HLT HANDEL ApS har adresse på Kathale 36, 6200 Aabenraa.
    Hvilken virksomhedsform har HLT HANDEL ApS?
    HLT HANDEL ApS er registreret som anpartsselskab.
    Hvor mange ansatte har HLT HANDEL ApS?
    HLT HANDEL ApS har 1 ansat ifølge seneste registrerede data.
    Er HLT HANDEL ApS stadig aktiv?
    Ja, HLT HANDEL ApS er en aktiv virksomhed.
    Tjener HLT HANDEL ApS penge?
    Ja, HLT HANDEL ApS realiserede et overskud på 3.196.537 kr. i regnskabsåret 2025.
    Hvad er HLT HANDEL ApS' egenkapital?
    HLT HANDEL ApS' egenkapital er 34.534.652 kr. ifølge regnskabet for 2025.