HEEGAARD EJENDOMME ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3 t.kr. | -8 t.kr. | -43 t.kr. | 137 t.kr. | 1,8 mio. kr. |
| 2024 | – | -53 t.kr. | -74 t.kr. | 80 t.kr. | 1,9 mio. kr. |
| 2023 | 75 t.kr. | 65 t.kr. | 27 t.kr. | 155 t.kr. | 1,6 mio. kr. |
| 2022 | 13 t.kr. | 3 t.kr. | -23 t.kr. | 128 t.kr. | 1,5 mio. kr. |
| 2021 | – | -131 t.kr. | -125 t.kr. | 151 t.kr. | 1,5 mio. kr. |
| 2020 | – | -97 t.kr. | -98 t.kr. | 276 t.kr. | 1,5 mio. kr. |
| 2019 | – | -454 t.kr. | -360 t.kr. | 374 t.kr. | 1,6 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for HEEGAARD EJENDOMME ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
HEEGAARD EJENDOMME ApS (CVR: 27770924) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Bjerringbro, inden for branchen Dyrkning af andre flerårige afgrøder, Status: Aktiv.
HEEGAARD EJENDOMME ApS blev stiftet den 3. juni 2004 og er registreret som anpartsselskab.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 3 t.kr., årets resultat -43 t.kr. og egenkapitalen 137 t.kr.
Virksomheden har adresse på Baldersvej 8, 8850 Bjerringbro.
For HEEGAARD EJENDOMME ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er faldet fra 374 t.kr. i 2019 til 137 t.kr. i 2025, svarende til et fald på 63,4 %.
Virksomheden har haft overskud i 1 ud af 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på -43 t.kr. mod -74 t.kr. året før – en fremgang.
Ofte stillede spørgsmål om HEEGAARD EJENDOMME ApS
- Hvad er HEEGAARD EJENDOMME ApS' CVR-nummer?
- HEEGAARD EJENDOMME ApS' CVR-nummer er 27770924. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev HEEGAARD EJENDOMME ApS stiftet?
- HEEGAARD EJENDOMME ApS blev stiftet den 3. juni 2004.
- Hvilken branche opererer HEEGAARD EJENDOMME ApS i?
- HEEGAARD EJENDOMME ApS opererer indenfor branchen "Dyrkning af andre flerårige afgrøder".
- Hvor har HEEGAARD EJENDOMME ApS adresse?
- HEEGAARD EJENDOMME ApS har adresse på Baldersvej 8, 8850 Bjerringbro.
- Hvilken virksomhedsform har HEEGAARD EJENDOMME ApS?
- HEEGAARD EJENDOMME ApS er registreret som anpartsselskab.
- Er HEEGAARD EJENDOMME ApS stadig aktiv?
- Ja, HEEGAARD EJENDOMME ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener HEEGAARD EJENDOMME ApS penge?
- Nej, HEEGAARD EJENDOMME ApS havde et underskud på 43.303 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er HEEGAARD EJENDOMME ApS' egenkapital?
- HEEGAARD EJENDOMME ApS' egenkapital er 136.960 kr. ifølge regnskabet for 2025.