Havnens Optik ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,1 mio. kr. | 1,3 mio. kr. | 995 t.kr. | 1,3 mio. kr. | 3,0 mio. kr. |
| 2024 | 2,3 mio. kr. | 1,4 mio. kr. | 1,0 mio. kr. | 1,3 mio. kr. | 2,6 mio. kr. |
| 2023 | 2,3 mio. kr. | 1,7 mio. kr. | 1,3 mio. kr. | 1,6 mio. kr. | 3,1 mio. kr. |
| 2022 | 1,9 mio. kr. | 1,3 mio. kr. | 1,0 mio. kr. | 1,3 mio. kr. | 2,3 mio. kr. |
| 2021 | 1,9 mio. kr. | 1,1 mio. kr. | 830 t.kr. | 1,1 mio. kr. | 2,0 mio. kr. |
| 2020 | 1,1 mio. kr. | 714 t.kr. | 548 t.kr. | 794 t.kr. | 1,3 mio. kr. |
| 2019 | 810 t.kr. | 638 t.kr. | 496 t.kr. | 546 t.kr. | 931 t.kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for Havnens Optik ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
Havnens Optik ApS (CVR: 39593874) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Hundested, inden for branchen Optikeraktiviteter, Status: Aktiv.
Havnens Optik ApS blev stiftet den 14. maj 2018 og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden har 5 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 2,1 mio. kr., årets resultat 995 t.kr. og egenkapitalen 1,3 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Kajgaden 7E, 3390 Hundested.
For Havnens Optik ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 546 t.kr. i 2019 til 1,3 mio. kr. i 2025, svarende til en stigning på 139,0 %.
Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 995 t.kr. mod 1,0 mio. kr. året før – en tilbagegang.
Bemærk at regnskabsåret 2019 ikke dækker 12 måneder, og derfor ikke er direkte sammenligneligt med de øvrige år.
Ofte stillede spørgsmål om Havnens Optik ApS
- Hvad er Havnens Optik ApS' CVR-nummer?
- Havnens Optik ApS' CVR-nummer er 39593874. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev Havnens Optik ApS stiftet?
- Havnens Optik ApS blev stiftet den 14. maj 2018.
- Hvilken branche opererer Havnens Optik ApS i?
- Havnens Optik ApS opererer indenfor branchen "Optikeraktiviteter".
- Hvor har Havnens Optik ApS adresse?
- Havnens Optik ApS har adresse på Kajgaden 7E, 3390 Hundested.
- Hvilken virksomhedsform har Havnens Optik ApS?
- Havnens Optik ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har Havnens Optik ApS?
- Havnens Optik ApS har 5 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er Havnens Optik ApS stadig aktiv?
- Ja, Havnens Optik ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener Havnens Optik ApS penge?
- Ja, Havnens Optik ApS realiserede et overskud på 994.742 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er Havnens Optik ApS' egenkapital?
- Havnens Optik ApS' egenkapital er 1.305.080 kr. ifølge regnskabet for 2025.