Havnegade 10 Nykøbing M ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 283 t.kr. | 242 t.kr. | 100 t.kr. | 1,5 mio. kr. | 4,4 mio. kr. |
| 2024 | 289 t.kr. | 248 t.kr. | 79 t.kr. | 1,4 mio. kr. | 4,4 mio. kr. |
| 2023 | 289 t.kr. | 247 t.kr. | 816 t.kr. | 1,0 mio. kr. | 4,8 mio. kr. |
| 2022 | 342 t.kr. | 301 t.kr. | 144 t.kr. | 200 t.kr. | 4,9 mio. kr. |
| 2021 | 184 t.kr. | 162 t.kr. | -44 t.kr. | 56 t.kr. | 7,0 mio. kr. |
| 2020 | – | – | -23 t.kr. | 100 t.kr. | 2,4 mio. kr. |
| 2019 | 112 t.kr. | 112 t.kr. | 73 t.kr. | 123 t.kr. | 1,3 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for Havnegade 10 Nykøbing M ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
Havnegade 10 Nykøbing M ApS (CVR: 39916924) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Nykøbing M, inden for branchen Opførelse af bygninger, Status: Aktiv.
Havnegade 10 Nykøbing M ApS blev stiftet den 3. oktober 2018 og er registreret som anpartsselskab.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 283 t.kr., årets resultat 100 t.kr. og egenkapitalen 1,5 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Havnegade 10, 2., 7900 Nykøbing M.
For Havnegade 10 Nykøbing M ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 123 t.kr. i 2019 til 1,5 mio. kr. i 2025.
Virksomheden har haft overskud i 5 ud af 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 100 t.kr. mod 79 t.kr. året før – en fremgang.
Ofte stillede spørgsmål om Havnegade 10 Nykøbing M ApS
- Hvad er Havnegade 10 Nykøbing M ApS' CVR-nummer?
- Havnegade 10 Nykøbing M ApS' CVR-nummer er 39916924. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev Havnegade 10 Nykøbing M ApS stiftet?
- Havnegade 10 Nykøbing M ApS blev stiftet den 3. oktober 2018.
- Hvilken branche opererer Havnegade 10 Nykøbing M ApS i?
- Havnegade 10 Nykøbing M ApS opererer indenfor branchen "Opførelse af bygninger".
- Hvor har Havnegade 10 Nykøbing M ApS adresse?
- Havnegade 10 Nykøbing M ApS har adresse på Havnegade 10, 2., 7900 Nykøbing M.
- Hvilken virksomhedsform har Havnegade 10 Nykøbing M ApS?
- Havnegade 10 Nykøbing M ApS er registreret som anpartsselskab.
- Er Havnegade 10 Nykøbing M ApS stadig aktiv?
- Ja, Havnegade 10 Nykøbing M ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener Havnegade 10 Nykøbing M ApS penge?
- Ja, Havnegade 10 Nykøbing M ApS realiserede et overskud på 99.916 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er Havnegade 10 Nykøbing M ApS' egenkapital?
- Havnegade 10 Nykøbing M ApS' egenkapital er 1.544.999 kr. ifølge regnskabet for 2025.
Se også
Lignende virksomheder
Opførelse af bygninger · nærmeste bruttofortjeneste
- BS GRUNDSTØBNING ApSRingstedRingsted286 t.kr.
- MURERFIRMAET JOHANNES ERIKSEN. KOLDING ApSKoldingKolding286 t.kr.
- Sønderparken, Bramming ApSGrindstedGrindsted285 t.kr.
- DANFLEX HUSE ApSHjørringHjørring285 t.kr.
- Emilies Plads II ApSHorsensHorsens285 t.kr.
- RANDERSVEJ 36 ApSSkalsSkals280 t.kr.
Er det jeres virksomhed?
Vis jeres SI-score på jeres egen hjemmeside med et gratis badge. Det opdateres hver dag og linker til jeres side her.