HALLER ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,2 mio. kr. | 604 t.kr. | 563 t.kr. | 5,1 mio. kr. | 5,4 mio. kr. |
| 2024 | 1,1 mio. kr. | 485 t.kr. | 727 t.kr. | 4,9 mio. kr. | 5,2 mio. kr. |
| 2023 | 934 t.kr. | 342 t.kr. | 583 t.kr. | 4,5 mio. kr. | 4,8 mio. kr. |
| 2022 | 997 t.kr. | 404 t.kr. | -95 t.kr. | 4,2 mio. kr. | 4,5 mio. kr. |
| 2021 | 934 t.kr. | 342 t.kr. | 635 t.kr. | 4,6 mio. kr. | 5,0 mio. kr. |
| 2020 | 992 t.kr. | 399 t.kr. | 356 t.kr. | 4,2 mio. kr. | 4,6 mio. kr. |
| 2019 | 1,0 mio. kr. | 443 t.kr. | 645 t.kr. | 4,2 mio. kr. | 4,6 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for HALLER ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
HALLER ApS (CVR: 35866795) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Aalborg, inden for branchen Litteratur- og musikkomposition, Status: Aktiv.
HALLER ApS blev stiftet den 4. juni 2014 og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden har 2 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 1,2 mio. kr., årets resultat 563 t.kr. og egenkapitalen 5,1 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Obels Have 26, 9000 Aalborg.
For HALLER ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 4,2 mio. kr. i 2019 til 5,1 mio. kr. i 2025, svarende til en stigning på 22,0 %.
Virksomheden har haft overskud i 6 ud af 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 563 t.kr. mod 727 t.kr. året før – en tilbagegang.
Ofte stillede spørgsmål om HALLER ApS
- Hvad er HALLER ApS' CVR-nummer?
- HALLER ApS' CVR-nummer er 35866795. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev HALLER ApS stiftet?
- HALLER ApS blev stiftet den 4. juni 2014.
- Hvilken branche opererer HALLER ApS i?
- HALLER ApS opererer indenfor branchen "Litteratur- og musikkomposition".
- Hvor har HALLER ApS adresse?
- HALLER ApS har adresse på Obels Have 26, 9000 Aalborg.
- Hvilken virksomhedsform har HALLER ApS?
- HALLER ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har HALLER ApS?
- HALLER ApS har 2 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er HALLER ApS stadig aktiv?
- Ja, HALLER ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener HALLER ApS penge?
- Ja, HALLER ApS realiserede et overskud på 563.232 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er HALLER ApS' egenkapital?
- HALLER ApS' egenkapital er 5.108.665 kr. ifølge regnskabet for 2025.
Se også
Lignende virksomheder
Litteratur- og musikkomposition · nærmeste bruttofortjeneste
- 4 FICTION ApSHellerupHellerup1,3 mio. kr.
- Firkantede Øjne ApSKøbenhavn KKøbenhavn K1,3 mio. kr.
- VASEFUGLSANG ApSAarhus CAarhus C1,2 mio. kr.
- PRICE FIKTION ApSHellerupHellerup1,1 mio. kr.
- KAZINSKI ENTERTAINMENT ApSKøbenhavn SKøbenhavn S1,1 mio. kr.
- PRODUKTIONSSELSKABET AF 12/1 1958 ApSKongens LyngbyKongens Lyngby1,1 mio. kr.
Er det jeres virksomhed?
Vis jeres SI-score på jeres egen hjemmeside med et gratis badge. Det opdateres hver dag og linker til jeres side her.