HÆDERSDAL ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,4 mio. kr. | 110 t.kr. | 1,7 mio. kr. | 3,7 mio. kr. | 4,6 mio. kr. |
| 2024 | 5 t.kr. | -1,3 mio. kr. | 247 t.kr. | 2,1 mio. kr. | 7,2 mio. kr. |
| 2023 | – | -1,2 mio. kr. | 501 t.kr. | 1,9 mio. kr. | 7,4 mio. kr. |
| 2022 | – | -1,1 mio. kr. | 399 t.kr. | 1,5 mio. kr. | 7,2 mio. kr. |
| 2021 | – | – | -98 t.kr. | 1,3 mio. kr. | 7,5 mio. kr. |
| 2020 | – | -1,1 mio. kr. | 90 t.kr. | 1,5 mio. kr. | 6,8 mio. kr. |
| 2019 | – | -1,1 mio. kr. | 264 t.kr. | 1,3 mio. kr. | 6,9 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for HÆDERSDAL ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
HÆDERSDAL ApS (CVR: 33397461) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Værløse, inden for branchen Tandlægers aktiviteter, Status: Aktiv.
HÆDERSDAL ApS blev stiftet den 25. januar 2011 og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden har 1 ansat ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 1,4 mio. kr., årets resultat 1,7 mio. kr. og egenkapitalen 3,7 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Laanshøj Alle 134, 3500 Værløse.
For HÆDERSDAL ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 1,3 mio. kr. i 2019 til 3,7 mio. kr. i 2025.
Virksomheden har haft overskud i 6 ud af 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 1,7 mio. kr. mod 247 t.kr. året før – en fremgang.
Ofte stillede spørgsmål om HÆDERSDAL ApS
- Hvad er HÆDERSDAL ApS' CVR-nummer?
- HÆDERSDAL ApS' CVR-nummer er 33397461. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev HÆDERSDAL ApS stiftet?
- HÆDERSDAL ApS blev stiftet den 25. januar 2011.
- Hvilken branche opererer HÆDERSDAL ApS i?
- HÆDERSDAL ApS opererer indenfor branchen "Tandlægers aktiviteter".
- Hvor har HÆDERSDAL ApS adresse?
- HÆDERSDAL ApS har adresse på Laanshøj Alle 134, 3500 Værløse.
- Hvilken virksomhedsform har HÆDERSDAL ApS?
- HÆDERSDAL ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har HÆDERSDAL ApS?
- HÆDERSDAL ApS har 1 ansat ifølge seneste registrerede data.
- Er HÆDERSDAL ApS stadig aktiv?
- Ja, HÆDERSDAL ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener HÆDERSDAL ApS penge?
- Ja, HÆDERSDAL ApS realiserede et overskud på 1.748.645 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er HÆDERSDAL ApS' egenkapital?
- HÆDERSDAL ApS' egenkapital er 3.737.310 kr. ifølge regnskabet for 2025.
Se også
Lignende virksomheder
Tandlægers aktiviteter · nærmeste bruttofortjeneste
- Tandlægeholdingselskabet Madsen ApSKgs. LyngbyKgs. Lyngby1,4 mio. kr.
- Tandlæge Mathilde Karnov Holding ApSEspergærdeEspergærde1,4 mio. kr.
- Tandlægeholdingselskabet Steen Bjergegaard ApSOdense COdense C1,4 mio. kr.
- TANDLÆGE ANDREAS ApSAarupAarup1,4 mio. kr.
- TANDLÆGESELSKABET SKT. CLEMENS TORV 17 ApSHøjbjergHøjbjerg1,4 mio. kr.
- TANDLÆGE METTE LAASBY KRISTENSEN ApSSøborgSøborg1,4 mio. kr.
Er det jeres virksomhed?
Vis jeres SI-score på jeres egen hjemmeside med et gratis badge. Det opdateres hver dag og linker til jeres side her.