domainSelskabsInfo

    H&P TRUCKING ApS

    Navn:
    H&P TRUCKING ApS
    CVR-nummer:
    29821151
    Adresse:
    Blomtoften 12, 6500 Vojens
    Stiftet:
    2009
    Direktør:
    Virksomhedsform:
    APS
    Kapital:
    Formål:

    Email:
    Telefon:
    Hjemmeside:
    Reklame:
    Status:
    Aktiv
    Retssager:
    Søger retssager...
    Myndigheder:
    Søger myndighedssager...
    Antal Ansatte:
    Branchekode:
    Vejgodstransport
    Børsnoteret:
    Regnskabsår:
    Startdato:
    2009
    - Skal du handle med selskabet? - Få en Virksomhedsrapport eller tjek Due Diligence

    Regnskabstal for H&P TRUCKING ApS (CVR 29821151). Alle beløb i danske kroner.
    RegnskabsårBruttofortjenesteDriftsresultatÅrets resultatEgenkapitalBalance
    2025131 t.kr.72 t.kr.62 t.kr.358 t.kr.423 t.kr.
    202454 t.kr.-73 t.kr.-44 t.kr.296 t.kr.392 t.kr.
    2023287 t.kr.136 t.kr.109 t.kr.340 t.kr.404 t.kr.
    2022237 t.kr.3 t.kr.5 t.kr.232 t.kr.407 t.kr.
    2021372 t.kr.–44 t.kr.226 t.kr.429 t.kr.
    2020382 t.kr.–38 t.kr.182 t.kr.417 t.kr.
    2019284 t.kr.–-34 t.kr.145 t.kr.300 t.kr.
    Henter detaljerede regnskabsdata...

    Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for H&P TRUCKING ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.

    Personbogen

    Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.

    Fast ejendom

    Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.

    Bilbogen

    Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.

    Andelsboligbogen

    Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.

    Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente

    H&P TRUCKING ApS (CVR: 29821151) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Vojens, inden for branchen Vejgodstransport, Status: Aktiv.

    H&P TRUCKING ApS blev stiftet den 9. juli 2009 og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden har 2 ansatte ifølge seneste registrerede data.

    Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 131 t.kr., årets resultat 62 t.kr. og egenkapitalen 358 t.kr.

    Virksomheden har adresse på Blomtoften 12, 6500 Vojens.

    For H&P TRUCKING ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.

    Egenkapitalen er vokset fra 145 t.kr. i 2019 til 358 t.kr. i 2025, svarende til en stigning på 147,1 %.

    Virksomheden har haft overskud i 5 ud af 7 regnskabsår med oplyst resultat.

    Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 62 t.kr. mod -44 t.kr. året før – en fremgang.

    Ofte stillede spørgsmål om H&P TRUCKING ApS

    Hvad er H&P TRUCKING ApS' CVR-nummer?
    H&P TRUCKING ApS' CVR-nummer er 29821151. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
    Hvornår blev H&P TRUCKING ApS stiftet?
    H&P TRUCKING ApS blev stiftet den 9. juli 2009.
    Hvilken branche opererer H&P TRUCKING ApS i?
    H&P TRUCKING ApS opererer indenfor branchen "Vejgodstransport".
    Hvor har H&P TRUCKING ApS adresse?
    H&P TRUCKING ApS har adresse på Blomtoften 12, 6500 Vojens.
    Hvilken virksomhedsform har H&P TRUCKING ApS?
    H&P TRUCKING ApS er registreret som anpartsselskab.
    Hvor mange ansatte har H&P TRUCKING ApS?
    H&P TRUCKING ApS har 2 ansatte ifølge seneste registrerede data.
    Er H&P TRUCKING ApS stadig aktiv?
    Ja, H&P TRUCKING ApS er en aktiv virksomhed.
    Tjener H&P TRUCKING ApS penge?
    Ja, H&P TRUCKING ApS realiserede et overskud på 62.174 kr. i regnskabsåret 2025.
    Hvad er H&P TRUCKING ApS' egenkapital?
    H&P TRUCKING ApS' egenkapital er 357.775 kr. ifølge regnskabet for 2025.