H.L.MUFFER ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,1 mio. kr. | 966 t.kr. | 750 t.kr. | 1,1 mio. kr. | 2,0 mio. kr. |
| 2024 | 2,3 mio. kr. | 522 t.kr. | 403 t.kr. | 793 t.kr. | 1,9 mio. kr. |
| 2023 | 2,4 mio. kr. | 753 t.kr. | 584 t.kr. | 970 t.kr. | 2,3 mio. kr. |
| 2022 | 2,2 mio. kr. | 311 t.kr. | 235 t.kr. | 586 t.kr. | 2,5 mio. kr. |
| 2021 | 2,5 mio. kr. | 474 t.kr. | 345 t.kr. | 651 t.kr. | 2,9 mio. kr. |
| 2020 | 2,7 mio. kr. | 590 t.kr. | 441 t.kr. | 856 t.kr. | 2,8 mio. kr. |
| 2019 | 2,1 mio. kr. | -21 t.kr. | -51 t.kr. | 415 t.kr. | 1,9 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for H.L.MUFFER ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
H.L.MUFFER ApS (CVR: 25799895) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Ranum, inden for branchen Forarbejdning og færdigbehandling af plastprodukter, Status: Aktiv.
H.L.MUFFER ApS blev stiftet den 19. december 2000 og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden har 7 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 3,1 mio. kr., årets resultat 750 t.kr. og egenkapitalen 1,1 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Idrætsvej 31, 9681 Ranum.
For H.L.MUFFER ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 415 t.kr. i 2019 til 1,1 mio. kr. i 2025.
Virksomheden har haft overskud i 6 ud af 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 750 t.kr. mod 403 t.kr. året før – en fremgang.
Ofte stillede spørgsmål om H.L.MUFFER ApS
- Hvad er H.L.MUFFER ApS' CVR-nummer?
- H.L.MUFFER ApS' CVR-nummer er 25799895. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev H.L.MUFFER ApS stiftet?
- H.L.MUFFER ApS blev stiftet den 19. december 2000.
- Hvilken branche opererer H.L.MUFFER ApS i?
- H.L.MUFFER ApS opererer indenfor branchen "Forarbejdning og færdigbehandling af plastprodukter".
- Hvor har H.L.MUFFER ApS adresse?
- H.L.MUFFER ApS har adresse på Idrætsvej 31, 9681 Ranum.
- Hvilken virksomhedsform har H.L.MUFFER ApS?
- H.L.MUFFER ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har H.L.MUFFER ApS?
- H.L.MUFFER ApS har 7 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er H.L.MUFFER ApS stadig aktiv?
- Ja, H.L.MUFFER ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener H.L.MUFFER ApS penge?
- Ja, H.L.MUFFER ApS realiserede et overskud på 749.992 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er H.L.MUFFER ApS' egenkapital?
- H.L.MUFFER ApS' egenkapital er 1.143.274 kr. ifølge regnskabet for 2025.
Se også
Lignende virksomheder
Forarbejdning og færdigbehandling af plastprodukter · nærmeste bruttofortjeneste
- Mj plast ApSLemvigLemvig4,2 mio. kr.
- RADIFLEX ApSJyllingeJyllinge3,9 mio. kr.
- Stenca ApSRanumRanum3,4 mio. kr.
- NEOPLAST ApSBjæverskovBjæverskov3,2 mio. kr.
- DANYL PLASTTEKNIK A/SHumlebækHumlebæk2,9 mio. kr.
- AquaFrame ApSGrindstedGrindsted2,8 mio. kr.
Er det jeres virksomhed?
Vis jeres SI-score på jeres egen hjemmeside med et gratis badge. Det opdateres hver dag og linker til jeres side her.