domainSelskabsInfo

    Grøn Ejendoms Investering ApS

    Navn:
    Grøn Ejendoms Investering ApS
    CVR-nummer:
    43523880
    Adresse:
    Gerskov Bygade 24, 5450 Otterup
    Stiftet:
    2022
    Direktør:
    Virksomhedsform:
    APS
    Kapital:
    Formål:

    Email:
    Telefon:
    Hjemmeside:
    Reklame:
    Status:
    Aktiv
    Retssager:
    Søger retssager...
    Myndigheder:
    Søger myndighedssager...
    Antal Ansatte:
    Branchekode:
    Dyrkning af træer og andre skovbrugsaktiviteter
    Børsnoteret:
    Regnskabsår:
    Startdato:
    2022
    - Skal du handle med selskabet? - Få en Virksomhedsrapport eller tjek Due Diligence

    Regnskabstal for Grøn Ejendoms Investering ApS (CVR 43523880). Alle beløb i danske kroner.
    RegnskabsårDriftsresultatÅrets resultatEgenkapitalBalance
    2025–7 t.kr.257 t.kr.299 t.kr.
    2024-2 t.kr.23 t.kr.264 t.kr.286 t.kr.
    2023-2 t.kr.8 t.kr.127 t.kr.181 t.kr.
    Henter detaljerede regnskabsdata...

    Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for Grøn Ejendoms Investering ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.

    Personbogen

    Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.

    Fast ejendom

    Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.

    Bilbogen

    Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.

    Andelsboligbogen

    Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.

    Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente

    Grøn Ejendoms Investering ApS (CVR: 43523880) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Otterup, inden for branchen Dyrkning af træer og andre skovbrugsaktiviteter, Status: Aktiv.

    Grøn Ejendoms Investering ApS blev stiftet den 2. september 2022 og er registreret som anpartsselskab.

    Ifølge regnskabet for 2025 er årets resultat 7 t.kr. og egenkapitalen 257 t.kr.

    Virksomheden har adresse på Gerskov Bygade 24, 5450 Otterup.

    For Grøn Ejendoms Investering ApS foreligger der 3 regnskaber for regnskabsårene 2023–2025.

    Egenkapitalen er vokset fra 127 t.kr. i 2023 til 257 t.kr. i 2025, svarende til en stigning på 102,3 %.

    Virksomheden har leveret overskud i alle 3 regnskabsår med oplyst resultat.

    Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 7 t.kr. mod 23 t.kr. året før – en tilbagegang.

    Bemærk at regnskabsåret 2023 ikke dækker 12 måneder, og derfor ikke er direkte sammenligneligt med de øvrige år.

    Ofte stillede spørgsmål om Grøn Ejendoms Investering ApS

    Hvad er Grøn Ejendoms Investering ApS' CVR-nummer?
    Grøn Ejendoms Investering ApS' CVR-nummer er 43523880. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
    Hvornår blev Grøn Ejendoms Investering ApS stiftet?
    Grøn Ejendoms Investering ApS blev stiftet den 2. september 2022.
    Hvilken branche opererer Grøn Ejendoms Investering ApS i?
    Grøn Ejendoms Investering ApS opererer indenfor branchen "Dyrkning af træer og andre skovbrugsaktiviteter".
    Hvor har Grøn Ejendoms Investering ApS adresse?
    Grøn Ejendoms Investering ApS har adresse på Gerskov Bygade 24, 5450 Otterup.
    Hvilken virksomhedsform har Grøn Ejendoms Investering ApS?
    Grøn Ejendoms Investering ApS er registreret som anpartsselskab.
    Er Grøn Ejendoms Investering ApS stadig aktiv?
    Ja, Grøn Ejendoms Investering ApS er en aktiv virksomhed.
    Tjener Grøn Ejendoms Investering ApS penge?
    Ja, Grøn Ejendoms Investering ApS realiserede et overskud på 7.067 kr. i regnskabsåret 2025.
    Hvad er Grøn Ejendoms Investering ApS' egenkapital?
    Grøn Ejendoms Investering ApS' egenkapital er 256.967 kr. ifølge regnskabet for 2025.