GM9 ApS
| Regnskabsår | Omsætning | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 624 t.kr. | 217 t.kr. | 217 t.kr. | 28 t.kr. | 1,3 mio. kr. | 11,1 mio. kr. |
| 2024 | 1,6 mio. kr. | 891 t.kr. | 891 t.kr. | 838 t.kr. | 1,3 mio. kr. | 11,0 mio. kr. |
| 2023 | 730 t.kr. | 290 t.kr. | 290 t.kr. | 200 t.kr. | 478 t.kr. | 11,3 mio. kr. |
| 2022 | 361 t.kr. | 1,3 mio. kr. | 1,3 mio. kr. | 1,2 mio. kr. | 18,8 mio. kr. | 23,3 mio. kr. |
| 2021 | 1,4 mio. kr. | 10,7 mio. kr. | 10,7 mio. kr. | 8,6 mio. kr. | 17,5 mio. kr. | 31,0 mio. kr. |
| 2020 | 1,4 mio. kr. | 1,3 mio. kr. | 1,3 mio. kr. | 947 t.kr. | 8,9 mio. kr. | 20,3 mio. kr. |
| 2019 | 1,3 mio. kr. | 1,2 mio. kr. | 1,2 mio. kr. | 650 t.kr. | 8,0 mio. kr. | 19,3 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for GM9 ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
GM9 ApS (CVR: 37247383) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Greve, inden for branchen Udlejning af erhvervsejendomme, Status: Aktiv.
GM9 ApS blev stiftet den 23. november 2015 og er registreret som anpartsselskab.
Ifølge regnskabet for 2025 er omsætningen 624 t.kr., bruttofortjenesten 217 t.kr., årets resultat 28 t.kr. og egenkapitalen 1,3 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Niels Pedersensvej 13, 2670 Greve.
For GM9 ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er faldet fra 8,0 mio. kr. i 2019 til 1,3 mio. kr. i 2025, svarende til et fald på 83,2 %.
Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 28 t.kr. mod 838 t.kr. året før – en tilbagegang.
Ofte stillede spørgsmål om GM9 ApS
- Hvad er GM9 ApS' CVR-nummer?
- GM9 ApS' CVR-nummer er 37247383. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev GM9 ApS stiftet?
- GM9 ApS blev stiftet den 23. november 2015.
- Hvilken branche opererer GM9 ApS i?
- GM9 ApS opererer indenfor branchen "Udlejning af erhvervsejendomme".
- Hvor har GM9 ApS adresse?
- GM9 ApS har adresse på Niels Pedersensvej 13, 2670 Greve.
- Hvilken virksomhedsform har GM9 ApS?
- GM9 ApS er registreret som anpartsselskab.
- Er GM9 ApS stadig aktiv?
- Ja, GM9 ApS er en aktiv virksomhed.
- Hvad er GM9 ApS' omsætning?
- GM9 ApS' seneste omsætning er 624.045 kr. ifølge regnskabet for 2025.
- Tjener GM9 ApS penge?
- Ja, GM9 ApS realiserede et overskud på 27.562 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er GM9 ApS' egenkapital?
- GM9 ApS' egenkapital er 1.343.404 kr. ifølge regnskabet for 2025.
Se også
Lignende virksomheder
Udlejning af erhvervsejendomme · nærmeste bruttofortjeneste
- Kim Toft Ejendomme ApSEgåEgå217 t.kr.
- KDL, LYBY HOLDING ApSSkiveSkive217 t.kr.
- Ejendomsselskabet Møn ApSJanderup VestjJanderup Vestj217 t.kr.
- Spodsbjerg Købmandsgård ApSRudkøbingRudkøbing216 t.kr.
- Ryg og Hynkemejer Ejendomme ApSSvendborgSvendborg216 t.kr.
- EJENDOMSSELSKABET VESTERLED 14 ApSRingkøbingRingkøbing216 t.kr.
Er det jeres virksomhed?
Vis jeres SI-score på jeres egen hjemmeside med et gratis badge. Det opdateres hver dag og linker til jeres side her.