Glentastic ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 331 t.kr. | -704 t.kr. | 788 t.kr. | 2,5 mio. kr. | 3,1 mio. kr. |
| 2024 | 295 t.kr. | -532 t.kr. | 424 t.kr. | 1,9 mio. kr. | 2,0 mio. kr. |
| 2023 | 911 t.kr. | -260 t.kr. | 2,0 mio. kr. | 2,6 mio. kr. | 3,0 mio. kr. |
| 2022 | 911 t.kr. | 86 t.kr. | 674 t.kr. | 700 t.kr. | 825 t.kr. |
| 2021 | – | -14 t.kr. | -14 t.kr. | 26 t.kr. | 131 t.kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for Glentastic ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
Glentastic ApS (CVR: 42170348) er registreret som anpartsselskab, beliggende i København K, inden for branchen Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter, Status: Aktiv.
Glentastic ApS blev stiftet den 28. februar 2021 og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden har 1 ansat ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 331 t.kr., årets resultat 788 t.kr. og egenkapitalen 2,5 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Frederiksholms Kanal 4B, 5., 1220 København K.
For Glentastic ApS foreligger der 5 regnskaber for regnskabsårene 2021–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 26 t.kr. i 2021 til 2,5 mio. kr. i 2025.
Virksomheden har haft overskud i 4 ud af 5 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 788 t.kr. mod 424 t.kr. året før – en fremgang.
Bemærk at regnskabsåret 2021 ikke dækker 12 måneder, og derfor ikke er direkte sammenligneligt med de øvrige år.
Ofte stillede spørgsmål om Glentastic ApS
- Hvad er Glentastic ApS' CVR-nummer?
- Glentastic ApS' CVR-nummer er 42170348. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev Glentastic ApS stiftet?
- Glentastic ApS blev stiftet den 28. februar 2021.
- Hvilken branche opererer Glentastic ApS i?
- Glentastic ApS opererer indenfor branchen "Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter".
- Hvor har Glentastic ApS adresse?
- Glentastic ApS har adresse på Frederiksholms Kanal 4B, 5., 1220 København K.
- Hvilken virksomhedsform har Glentastic ApS?
- Glentastic ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har Glentastic ApS?
- Glentastic ApS har 1 ansat ifølge seneste registrerede data.
- Er Glentastic ApS stadig aktiv?
- Ja, Glentastic ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener Glentastic ApS penge?
- Ja, Glentastic ApS realiserede et overskud på 788.441 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er Glentastic ApS' egenkapital?
- Glentastic ApS' egenkapital er 2.549.686 kr. ifølge regnskabet for 2025.
Se også
Lignende virksomheder
Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter · nærmeste bruttofortjeneste
- AllNetworks ApSStubbekøbingStubbekøbing334 t.kr.
- LIFEBEADS ApSKgs. LyngbyKgs. Lyngby334 t.kr.
- Q-ANALYTICS ApSAllerødAllerød328 t.kr.
- Arkimentum K/SKoldingKolding328 t.kr.
- BOESGÅRD DATA ApSSlagelseSlagelse327 t.kr.
- PM 360 ApSHasselagerHasselager327 t.kr.
Er det jeres virksomhed?
Vis jeres SI-score på jeres egen hjemmeside med et gratis badge. Det opdateres hver dag og linker til jeres side her.