Geanix ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,2 mio. kr. | 1,4 mio. kr. | 1,1 mio. kr. | 584 t.kr. | 1,5 mio. kr. |
| 2024 | 3,3 mio. kr. | 523 t.kr. | 400 t.kr. | 722 t.kr. | 1,2 mio. kr. |
| 2023 | 4,5 mio. kr. | 2,1 mio. kr. | 1,6 mio. kr. | 622 t.kr. | 1,2 mio. kr. |
| 2022 | 4,4 mio. kr. | 1,6 mio. kr. | 1,2 mio. kr. | 858 t.kr. | 1,4 mio. kr. |
| 2021 | 3,8 mio. kr. | 1,7 mio. kr. | 1,4 mio. kr. | 915 t.kr. | 1,3 mio. kr. |
| 2020 | 3,3 mio. kr. | 1,4 mio. kr. | 1,1 mio. kr. | 1,2 mio. kr. | 1,9 mio. kr. |
| 2019 | 3,5 mio. kr. | – | 1,2 mio. kr. | 1,2 mio. kr. | 1,6 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for Geanix ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
Geanix ApS (CVR: 39600706) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Hadsten, inden for branchen Computerprogrammering, Status: Aktiv.
Virksomheden bag CVR-nummer 39600706 blev registreret i CVR den 28. maj 2018 og er i dag registreret som anpartsselskab. Navnet Geanix ApS har været virksomhedens registrerede navn siden den 30. januar 2019. Virksomheden har 4 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 4,2 mio. kr., årets resultat 1,1 mio. kr. og egenkapitalen 584 t.kr.
Virksomheden har adresse på Gammel Sellingvej 1K, 1., 8370 Hadsten.
For Geanix ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er faldet fra 1,2 mio. kr. i 2019 til 584 t.kr. i 2025, svarende til et fald på 51,6 %.
Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 1,1 mio. kr. mod 400 t.kr. året før – en fremgang.
Navnehistorik
CVR-nummeret har haft følgende registrerede navne. Tidligere navne er historik og betegner ikke virksomhedens nuværende identitet.
- Geanix IVS(28. maj 2018 – 29. januar 2019)Tidligere navn
- Geanix ApS(siden 30. januar 2019)Nuværende navn
Ofte stillede spørgsmål om Geanix ApS
- Hvad er Geanix ApS' CVR-nummer?
- Geanix ApS' CVR-nummer er 39600706. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev Geanix ApS stiftet?
- Virksomheden bag CVR-nummer 39600706 blev registreret den 28. maj 2018. Navnet Geanix ApS har været registreret siden den 30. januar 2019.
- Har Geanix ApS tidligere haft andre navne?
- Ja. Virksomheden med CVR-nummer 39600706 har tidligere heddet Geanix IVS (28. maj 2018 – 29. januar 2019). Det nuværende navn, Geanix ApS, har været registreret siden den 30. januar 2019.
- Hvilken branche opererer Geanix ApS i?
- Geanix ApS opererer indenfor branchen "Computerprogrammering".
- Hvor har Geanix ApS adresse?
- Geanix ApS har adresse på Gammel Sellingvej 1K, 1., 8370 Hadsten.
- Hvilken virksomhedsform har Geanix ApS?
- Geanix ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har Geanix ApS?
- Geanix ApS har 4 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er Geanix ApS stadig aktiv?
- Ja, Geanix ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener Geanix ApS penge?
- Ja, Geanix ApS realiserede et overskud på 1.060.881 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er Geanix ApS' egenkapital?
- Geanix ApS' egenkapital er 583.526 kr. ifølge regnskabet for 2025.
Se også
Lignende virksomheder
Computerprogrammering · nærmeste bruttofortjeneste
- IMPACT MEDIA ApSBrøndbyBrøndby4,2 mio. kr.
- mSystems ApSSilkeborgSilkeborg4,2 mio. kr.
- Uniwelco ApSViby JViby J4,2 mio. kr.
- IOLA ApSAalborg ØstAalborg Øst4,2 mio. kr.
- Xtel Wireless ApSAalborgAalborg4,2 mio. kr.
- ODA ApSKøbenhavn VKøbenhavn V4,2 mio. kr.
Er det jeres virksomhed?
Vis jeres SI-score på jeres egen hjemmeside med et gratis badge. Det opdateres hver dag og linker til jeres side her.