Gaffa Media Denmark ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 46 t.kr. | 46 t.kr. | 44 t.kr. | 5 t.kr. | 141 t.kr. |
| 2024 | 17 t.kr. | -13 t.kr. | -7 t.kr. | -40 t.kr. | 94 t.kr. |
| 2023 | 40 t.kr. | -108 t.kr. | -63 t.kr. | -32 t.kr. | 111 t.kr. |
| 2022 | – | -70 t.kr. | -76 t.kr. | 32 t.kr. | 104 t.kr. |
| 2021 | – | 51 t.kr. | 35 t.kr. | 107 t.kr. | 187 t.kr. |
| 2020 | 85 t.kr. | – | 2 t.kr. | 73 t.kr. | 169 t.kr. |
| 2019 | 228 t.kr. | 38 t.kr. | 23 t.kr. | 140 t.kr. | 174 t.kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for Gaffa Media Denmark ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
Gaffa Media Denmark ApS (CVR: 35682902) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Vejle Øst, inden for branchen Produktion af film, videoer og TV-programmer, Status: Aktiv.
Virksomheden bag CVR-nummer 35682902 blev registreret i CVR den 19. februar 2014 og er i dag registreret som anpartsselskab. Navnet Gaffa Media Denmark ApS har været virksomhedens registrerede navn siden den 15. januar 2021. Virksomheden har 1 ansat ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 46 t.kr., årets resultat 44 t.kr. og egenkapitalen 5 t.kr.
Virksomheden har adresse på Julianelund 90, 7120 Vejle Øst.
For Gaffa Media Denmark ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er faldet fra 140 t.kr. i 2019 til 5 t.kr. i 2025, svarende til et fald på 96,7 %.
Virksomheden har haft overskud i 4 ud af 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 44 t.kr. mod -7 t.kr. året før – en fremgang.
Navnehistorik
CVR-nummeret har haft følgende registrerede navne. Tidligere navne er historik og betegner ikke virksomhedens nuværende identitet.
- VIDEO2EXPLAIN IVS(19. februar 2014 – 10. maj 2016)Tidligere navn
- Gaffa Media Denmark IVS(11. maj 2016 – 14. januar 2021)Tidligere navn
- Gaffa Media Denmark ApS(siden 15. januar 2021)Nuværende navn
Ofte stillede spørgsmål om Gaffa Media Denmark ApS
- Hvad er Gaffa Media Denmark ApS' CVR-nummer?
- Gaffa Media Denmark ApS' CVR-nummer er 35682902. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev Gaffa Media Denmark ApS stiftet?
- Virksomheden bag CVR-nummer 35682902 blev registreret den 19. februar 2014. Navnet Gaffa Media Denmark ApS har været registreret siden den 15. januar 2021.
- Har Gaffa Media Denmark ApS tidligere haft andre navne?
- Ja. Virksomheden med CVR-nummer 35682902 har tidligere heddet VIDEO2EXPLAIN IVS (19. februar 2014 – 10. maj 2016) og Gaffa Media Denmark IVS (11. maj 2016 – 14. januar 2021). Det nuværende navn, Gaffa Media Denmark ApS, har været registreret siden den 15. januar 2021.
- Hvilken branche opererer Gaffa Media Denmark ApS i?
- Gaffa Media Denmark ApS opererer indenfor branchen "Produktion af film, videoer og TV-programmer".
- Hvor har Gaffa Media Denmark ApS adresse?
- Gaffa Media Denmark ApS har adresse på Julianelund 90, 7120 Vejle Øst.
- Hvilken virksomhedsform har Gaffa Media Denmark ApS?
- Gaffa Media Denmark ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har Gaffa Media Denmark ApS?
- Gaffa Media Denmark ApS har 1 ansat ifølge seneste registrerede data.
- Er Gaffa Media Denmark ApS stadig aktiv?
- Ja, Gaffa Media Denmark ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener Gaffa Media Denmark ApS penge?
- Ja, Gaffa Media Denmark ApS realiserede et overskud på 44.417 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er Gaffa Media Denmark ApS' egenkapital?
- Gaffa Media Denmark ApS' egenkapital er 4.686 kr. ifølge regnskabet for 2025.