Frederiksværk Farvehandel ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,5 mio. kr. | 421 t.kr. | 317 t.kr. | 998 t.kr. | 1,5 mio. kr. |
| 2024 | 1,5 mio. kr. | 441 t.kr. | 342 t.kr. | 980 t.kr. | 1,6 mio. kr. |
| 2023 | 1,5 mio. kr. | 646 t.kr. | 505 t.kr. | 1,1 mio. kr. | 1,6 mio. kr. |
| 2022 | 1,3 mio. kr. | 615 t.kr. | 479 t.kr. | 934 t.kr. | 1,4 mio. kr. |
| 2021 | 1,4 mio. kr. | 593 t.kr. | 459 t.kr. | 755 t.kr. | 1,2 mio. kr. |
| 2020 | 1,5 mio. kr. | 699 t.kr. | 540 t.kr. | 596 t.kr. | 1,1 mio. kr. |
| 2019 | 631 t.kr. | 155 t.kr. | 116 t.kr. | 166 t.kr. | 541 t.kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for Frederiksværk Farvehandel ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
Frederiksværk Farvehandel ApS (CVR: 40176152) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Frederiksværk, inden for branchen Detailhandel med maling og tapet, Status: Aktiv.
Frederiksværk Farvehandel ApS blev stiftet den 16. januar 2019 og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden har 4 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 1,5 mio. kr., årets resultat 317 t.kr. og egenkapitalen 998 t.kr.
Virksomheden har adresse på Nørregade 59, 3300 Frederiksværk.
For Frederiksværk Farvehandel ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 166 t.kr. i 2019 til 998 t.kr. i 2025, svarende til en stigning på 500,5 %.
Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 317 t.kr. mod 342 t.kr. året før – en tilbagegang.
Bemærk at regnskabsåret 2019 ikke dækker 12 måneder, og derfor ikke er direkte sammenligneligt med de øvrige år.
Ofte stillede spørgsmål om Frederiksværk Farvehandel ApS
- Hvad er Frederiksværk Farvehandel ApS' CVR-nummer?
- Frederiksværk Farvehandel ApS' CVR-nummer er 40176152. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev Frederiksværk Farvehandel ApS stiftet?
- Frederiksværk Farvehandel ApS blev stiftet den 16. januar 2019.
- Hvilken branche opererer Frederiksværk Farvehandel ApS i?
- Frederiksværk Farvehandel ApS opererer indenfor branchen "Detailhandel med maling og tapet".
- Hvor har Frederiksværk Farvehandel ApS adresse?
- Frederiksværk Farvehandel ApS har adresse på Nørregade 59, 3300 Frederiksværk.
- Hvilken virksomhedsform har Frederiksværk Farvehandel ApS?
- Frederiksværk Farvehandel ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har Frederiksværk Farvehandel ApS?
- Frederiksværk Farvehandel ApS har 4 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er Frederiksværk Farvehandel ApS stadig aktiv?
- Ja, Frederiksværk Farvehandel ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener Frederiksværk Farvehandel ApS penge?
- Ja, Frederiksværk Farvehandel ApS realiserede et overskud på 317.259 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er Frederiksværk Farvehandel ApS' egenkapital?
- Frederiksværk Farvehandel ApS' egenkapital er 997.539 kr. ifølge regnskabet for 2025.