ESBJERG GOLFKLUB
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for ESBJERG GOLFKLUB. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
ESBJERG GOLFKLUB (CVR: 20191813) er registreret som forening, beliggende i Esbjerg V, inden for branchen Drift af sportsklubber, Status: Aktiv.
ESBJERG GOLFKLUB blev stiftet den 1. april 1972 og er registreret som forening. Virksomheden har 27 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Virksomheden har adresse på Sønderhedevej 11, 6710 Esbjerg V.
Ofte stillede spørgsmål om ESBJERG GOLFKLUB
- Hvad er ESBJERG GOLFKLUBs CVR-nummer?
- ESBJERG GOLFKLUBs CVR-nummer er 20191813. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev ESBJERG GOLFKLUB stiftet?
- ESBJERG GOLFKLUB blev stiftet den 1. april 1972.
- Hvilken branche opererer ESBJERG GOLFKLUB i?
- ESBJERG GOLFKLUB opererer indenfor branchen "Drift af sportsklubber".
- Hvor har ESBJERG GOLFKLUB adresse?
- ESBJERG GOLFKLUB har adresse på Sønderhedevej 11, 6710 Esbjerg V.
- Hvilken virksomhedsform har ESBJERG GOLFKLUB?
- ESBJERG GOLFKLUB er registreret som forening.
- Hvor mange ansatte har ESBJERG GOLFKLUB?
- ESBJERG GOLFKLUB har 27 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er ESBJERG GOLFKLUB stadig aktiv?
- Ja, ESBJERG GOLFKLUB er en aktiv virksomhed.