ELSØE SPORT ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 185 t.kr. | 185 t.kr. | 142 t.kr. | 596 t.kr. | 1,5 mio. kr. |
| 2024 | 72 t.kr. | 72 t.kr. | 39 t.kr. | 454 t.kr. | 1,7 mio. kr. |
| 2023 | 54 t.kr. | 54 t.kr. | 37 t.kr. | 415 t.kr. | 1,6 mio. kr. |
| 2022 | 125 t.kr. | 125 t.kr. | 93 t.kr. | 428 t.kr. | 1,5 mio. kr. |
| 2021 | 107 t.kr. | 107 t.kr. | 80 t.kr. | 385 t.kr. | 1,8 mio. kr. |
| 2020 | 92 t.kr. | 92 t.kr. | 68 t.kr. | 355 t.kr. | 1,6 mio. kr. |
| 2019 | 37 t.kr. | 37 t.kr. | 28 t.kr. | 337 t.kr. | 1,3 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for ELSØE SPORT ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
ELSØE SPORT ApS (CVR: 33260261) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Værløse, inden for branchen Engroshandel med cykler, sportsartikler og lystbåde, Status: Aktiv.
ELSØE SPORT ApS blev stiftet den 7. november 2010 og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden har 1 ansat ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 185 t.kr., årets resultat 142 t.kr. og egenkapitalen 596 t.kr.
Virksomheden har adresse på Lejrvej 17, 3500 Værløse.
For ELSØE SPORT ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 337 t.kr. i 2019 til 596 t.kr. i 2025, svarende til en stigning på 77,0 %.
Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 142 t.kr. mod 39 t.kr. året før – en fremgang.
Ofte stillede spørgsmål om ELSØE SPORT ApS
- Hvad er ELSØE SPORT ApS' CVR-nummer?
- ELSØE SPORT ApS' CVR-nummer er 33260261. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev ELSØE SPORT ApS stiftet?
- ELSØE SPORT ApS blev stiftet den 7. november 2010.
- Hvilken branche opererer ELSØE SPORT ApS i?
- ELSØE SPORT ApS opererer indenfor branchen "Engroshandel med cykler, sportsartikler og lystbåde".
- Hvor har ELSØE SPORT ApS adresse?
- ELSØE SPORT ApS har adresse på Lejrvej 17, 3500 Værløse.
- Hvilken virksomhedsform har ELSØE SPORT ApS?
- ELSØE SPORT ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har ELSØE SPORT ApS?
- ELSØE SPORT ApS har 1 ansat ifølge seneste registrerede data.
- Er ELSØE SPORT ApS stadig aktiv?
- Ja, ELSØE SPORT ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener ELSØE SPORT ApS penge?
- Ja, ELSØE SPORT ApS realiserede et overskud på 142.225 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er ELSØE SPORT ApS' egenkapital?
- ELSØE SPORT ApS' egenkapital er 596.460 kr. ifølge regnskabet for 2025.