EJENDOMSSELSKABET GLARMESTERVEJ 3 VARDE ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,2 mio. kr. | 1,7 mio. kr. | 338 t.kr. | 3,7 mio. kr. | 25,8 mio. kr. |
| 2024 | 2,2 mio. kr. | 1,7 mio. kr. | 370 t.kr. | 3,4 mio. kr. | 25,9 mio. kr. |
| 2023 | 2,3 mio. kr. | 1,8 mio. kr. | 657 t.kr. | 3,0 mio. kr. | 26,4 mio. kr. |
| 2022 | 2,3 mio. kr. | 1,8 mio. kr. | 817 t.kr. | 2,4 mio. kr. | 25,5 mio. kr. |
| 2021 | 1,6 mio. kr. | 1,3 mio. kr. | 424 t.kr. | 1,6 mio. kr. | 35,8 mio. kr. |
| 2020 | 786 t.kr. | 717 t.kr. | 437 t.kr. | 1,1 mio. kr. | 13,5 mio. kr. |
| 2019 | 584 t.kr. | 505 t.kr. | 314 t.kr. | 696 t.kr. | 6,1 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for EJENDOMSSELSKABET GLARMESTERVEJ 3 VARDE ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
EJENDOMSSELSKABET GLARMESTERVEJ 3 VARDE ApS (CVR: 35867872) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Varde, inden for branchen Udlejning af erhvervsejendomme, Status: Aktiv.
EJENDOMSSELSKABET GLARMESTERVEJ 3 VARDE ApS blev stiftet den 1. juni 2014 og er registreret som anpartsselskab.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 2,2 mio. kr., årets resultat 338 t.kr. og egenkapitalen 3,7 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Brolæggervej 4, 6800 Varde.
For EJENDOMSSELSKABET GLARMESTERVEJ 3 VARDE ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 696 t.kr. i 2019 til 3,7 mio. kr. i 2025, svarende til en stigning på 437,4 %.
Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 338 t.kr. mod 370 t.kr. året før – en tilbagegang.
Ofte stillede spørgsmål om EJENDOMSSELSKABET GLARMESTERVEJ 3 VARDE ApS
- Hvad er EJENDOMSSELSKABET GLARMESTERVEJ 3 VARDE ApS' CVR-nummer?
- EJENDOMSSELSKABET GLARMESTERVEJ 3 VARDE ApS' CVR-nummer er 35867872. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev EJENDOMSSELSKABET GLARMESTERVEJ 3 VARDE ApS stiftet?
- EJENDOMSSELSKABET GLARMESTERVEJ 3 VARDE ApS blev stiftet den 1. juni 2014.
- Hvilken branche opererer EJENDOMSSELSKABET GLARMESTERVEJ 3 VARDE ApS i?
- EJENDOMSSELSKABET GLARMESTERVEJ 3 VARDE ApS opererer indenfor branchen "Udlejning af erhvervsejendomme".
- Hvor har EJENDOMSSELSKABET GLARMESTERVEJ 3 VARDE ApS adresse?
- EJENDOMSSELSKABET GLARMESTERVEJ 3 VARDE ApS har adresse på Brolæggervej 4, 6800 Varde.
- Hvilken virksomhedsform har EJENDOMSSELSKABET GLARMESTERVEJ 3 VARDE ApS?
- EJENDOMSSELSKABET GLARMESTERVEJ 3 VARDE ApS er registreret som anpartsselskab.
- Er EJENDOMSSELSKABET GLARMESTERVEJ 3 VARDE ApS stadig aktiv?
- Ja, EJENDOMSSELSKABET GLARMESTERVEJ 3 VARDE ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener EJENDOMSSELSKABET GLARMESTERVEJ 3 VARDE ApS penge?
- Ja, EJENDOMSSELSKABET GLARMESTERVEJ 3 VARDE ApS realiserede et overskud på 337.567 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er EJENDOMSSELSKABET GLARMESTERVEJ 3 VARDE ApS' egenkapital?
- EJENDOMSSELSKABET GLARMESTERVEJ 3 VARDE ApS' egenkapital er 3.738.558 kr. ifølge regnskabet for 2025.