EHG HOLDING ApS
| Regnskabsår | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | -3 t.kr. | 524 t.kr. | 6,7 mio. kr. | 7,0 mio. kr. |
| 2024 | -5 t.kr. | 548 t.kr. | 6,3 mio. kr. | 6,5 mio. kr. |
| 2023 | -4 t.kr. | 773 t.kr. | 5,2 mio. kr. | 5,4 mio. kr. |
| 2022 | -3 t.kr. | 648 t.kr. | 4,2 mio. kr. | 4,5 mio. kr. |
| 2021 | – | 551 t.kr. | 3,7 mio. kr. | 4,2 mio. kr. |
| 2020 | -3 t.kr. | 403 t.kr. | 3,2 mio. kr. | 3,3 mio. kr. |
| 2019 | -3 t.kr. | 464 t.kr. | 2,5 mio. kr. | 3,0 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for EHG HOLDING ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
EHG HOLDING ApS (CVR: 32664180) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Storvorde, inden for branchen Ikke-finansielle holdingselskaber, Status: Aktiv.
EHG HOLDING ApS blev stiftet den 2. januar 2010 og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden har 1 ansat ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er årets resultat 524 t.kr. og egenkapitalen 6,7 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Engtoften 33, 9280 Storvorde.
For EHG HOLDING ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 2,5 mio. kr. i 2019 til 6,7 mio. kr. i 2025, svarende til en stigning på 167,8 %.
Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 524 t.kr. mod 548 t.kr. året før – en tilbagegang.
Ofte stillede spørgsmål om EHG HOLDING ApS
- Hvad er EHG HOLDING ApS' CVR-nummer?
- EHG HOLDING ApS' CVR-nummer er 32664180. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev EHG HOLDING ApS stiftet?
- EHG HOLDING ApS blev stiftet den 2. januar 2010.
- Hvilken branche opererer EHG HOLDING ApS i?
- EHG HOLDING ApS opererer indenfor branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber".
- Hvor har EHG HOLDING ApS adresse?
- EHG HOLDING ApS har adresse på Engtoften 33, 9280 Storvorde.
- Hvilken virksomhedsform har EHG HOLDING ApS?
- EHG HOLDING ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har EHG HOLDING ApS?
- EHG HOLDING ApS har 1 ansat ifølge seneste registrerede data.
- Er EHG HOLDING ApS stadig aktiv?
- Ja, EHG HOLDING ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener EHG HOLDING ApS penge?
- Ja, EHG HOLDING ApS realiserede et overskud på 523.889 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er EHG HOLDING ApS' egenkapital?
- EHG HOLDING ApS' egenkapital er 6.738.600 kr. ifølge regnskabet for 2025.