DynAzure ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,1 mio. kr. | 2,4 mio. kr. | 2,0 mio. kr. | 4,5 mio. kr. | 7,8 mio. kr. |
| 2024 | 4,0 mio. kr. | 2,1 mio. kr. | 1,7 mio. kr. | 4,2 mio. kr. | 6,2 mio. kr. |
| 2023 | 4,0 mio. kr. | 2,1 mio. kr. | 1,8 mio. kr. | 4,7 mio. kr. | 7,0 mio. kr. |
| 2022 | 4,5 mio. kr. | 1,9 mio. kr. | 1,6 mio. kr. | 2,9 mio. kr. | 4,7 mio. kr. |
| 2021 | 4,7 mio. kr. | 2,6 mio. kr. | 2,1 mio. kr. | 3,3 mio. kr. | 5,7 mio. kr. |
| 2020 | 3,9 mio. kr. | 1,9 mio. kr. | 1,5 mio. kr. | 2,7 mio. kr. | 5,2 mio. kr. |
| 2019 | 4,2 mio. kr. | 2,3 mio. kr. | 1,8 mio. kr. | 2,4 mio. kr. | 4,3 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for DynAzure ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
DynAzure ApS (CVR: 39251450) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Haderslev, inden for branchen Andre IT- og computerserviceaktiviteter, Status: Aktiv.
DynAzure ApS blev stiftet den 13. januar 2018 og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden har 3 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 4,1 mio. kr., årets resultat 2,0 mio. kr. og egenkapitalen 4,5 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Bøgely 20, 6100 Haderslev.
For DynAzure ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 2,4 mio. kr. i 2019 til 4,5 mio. kr. i 2025.
Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 2,0 mio. kr. mod 1,7 mio. kr. året før – en fremgang.
Ofte stillede spørgsmål om DynAzure ApS
- Hvad er DynAzure ApS' CVR-nummer?
- DynAzure ApS' CVR-nummer er 39251450. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev DynAzure ApS stiftet?
- DynAzure ApS blev stiftet den 13. januar 2018.
- Hvilken branche opererer DynAzure ApS i?
- DynAzure ApS opererer indenfor branchen "Andre IT- og computerserviceaktiviteter".
- Hvor har DynAzure ApS adresse?
- DynAzure ApS har adresse på Bøgely 20, 6100 Haderslev.
- Hvilken virksomhedsform har DynAzure ApS?
- DynAzure ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har DynAzure ApS?
- DynAzure ApS har 3 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er DynAzure ApS stadig aktiv?
- Ja, DynAzure ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener DynAzure ApS penge?
- Ja, DynAzure ApS realiserede et overskud på 1.962.515 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er DynAzure ApS' egenkapital?
- DynAzure ApS' egenkapital er 4.475.485 kr. ifølge regnskabet for 2025.
Se også
Lignende virksomheder
Andre IT- og computerserviceaktiviteter · nærmeste bruttofortjeneste
- DIN ADMIN ApSSilkeborgSilkeborg4,4 mio. kr.
- PHASES ApSMelbyMelby4,2 mio. kr.
- MCG A/SHørsholmHørsholm4,1 mio. kr.
- eero ApSStruerStruer4,1 mio. kr.
- TRIPLE-IT ApSCharlottenlundCharlottenlund4,0 mio. kr.
- Alice TMS A/SLejreLejre3,8 mio. kr.
Er det jeres virksomhed?
Vis jeres SI-score på jeres egen hjemmeside med et gratis badge. Det opdateres hver dag og linker til jeres side her.