DOLLARD HOLDING ApS
| Regnskabsår | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | -12 t.kr. | 121 t.kr. | 2,0 mio. kr. | 2,3 mio. kr. |
| 2024 | -11 t.kr. | 410 t.kr. | 2,2 mio. kr. | 2,4 mio. kr. |
| 2023 | -12 t.kr. | 198 t.kr. | 2,0 mio. kr. | 2,4 mio. kr. |
| 2022 | -9 t.kr. | 915 t.kr. | 2,0 mio. kr. | 2,2 mio. kr. |
| 2021 | -54 t.kr. | 747 t.kr. | 1,2 mio. kr. | 1,3 mio. kr. |
| 2020 | -10 t.kr. | 230 t.kr. | 530 t.kr. | 700 t.kr. |
| 2019 | -7 t.kr. | -20 t.kr. | 300 t.kr. | 388 t.kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for DOLLARD HOLDING ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
DOLLARD HOLDING ApS (CVR: 36454172) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Assens, inden for branchen Finansielle holdingselskaber, Status: Aktiv.
DOLLARD HOLDING ApS blev stiftet den 1. december 2014 og er registreret som anpartsselskab.
Ifølge regnskabet for 2025 er årets resultat 121 t.kr. og egenkapitalen 2,0 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Drejervænget 8, 5610 Assens.
For DOLLARD HOLDING ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 300 t.kr. i 2019 til 2,0 mio. kr. i 2025.
Virksomheden har haft overskud i 6 ud af 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 121 t.kr. mod 410 t.kr. året før – en tilbagegang.
Ofte stillede spørgsmål om DOLLARD HOLDING ApS
- Hvad er DOLLARD HOLDING ApS' CVR-nummer?
- DOLLARD HOLDING ApS' CVR-nummer er 36454172. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev DOLLARD HOLDING ApS stiftet?
- DOLLARD HOLDING ApS blev stiftet den 1. december 2014.
- Hvilken branche opererer DOLLARD HOLDING ApS i?
- DOLLARD HOLDING ApS opererer indenfor branchen "Finansielle holdingselskaber".
- Hvor har DOLLARD HOLDING ApS adresse?
- DOLLARD HOLDING ApS har adresse på Drejervænget 8, 5610 Assens.
- Hvilken virksomhedsform har DOLLARD HOLDING ApS?
- DOLLARD HOLDING ApS er registreret som anpartsselskab.
- Er DOLLARD HOLDING ApS stadig aktiv?
- Ja, DOLLARD HOLDING ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener DOLLARD HOLDING ApS penge?
- Ja, DOLLARD HOLDING ApS realiserede et overskud på 120.537 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er DOLLARD HOLDING ApS' egenkapital?
- DOLLARD HOLDING ApS' egenkapital er 2.048.373 kr. ifølge regnskabet for 2025.