DERMATOLOGISK LASERKLINIK ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5,5 mio. kr. | 826 t.kr. | -2 t.kr. | 916 t.kr. | 2,0 mio. kr. |
| 2024 | 6,2 mio. kr. | 1,1 mio. kr. | 941 t.kr. | 2,1 mio. kr. | 3,2 mio. kr. |
| 2023 | 7,5 mio. kr. | 2,4 mio. kr. | 1,9 mio. kr. | 1,8 mio. kr. | 3,8 mio. kr. |
| 2022 | 6,2 mio. kr. | 2,1 mio. kr. | 1,6 mio. kr. | 1,7 mio. kr. | 4,0 mio. kr. |
| 2021 | 5,6 mio. kr. | – | 1,4 mio. kr. | 1,8 mio. kr. | 3,6 mio. kr. |
| 2020 | 6,1 mio. kr. | – | 1,7 mio. kr. | 1,6 mio. kr. | 4,4 mio. kr. |
| 2019 | 6,4 mio. kr. | – | 3,3 mio. kr. | 5,3 mio. kr. | 7,3 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for DERMATOLOGISK LASERKLINIK ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
DERMATOLOGISK LASERKLINIK ApS (CVR: 26662761) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Vissenbjerg, inden for branchen Aktiviteter inden for hospitalsvæsen, Status: Aktiv.
Virksomheden bag CVR-nummer 26662761 blev registreret i CVR den 31. maj 2002 og er i dag registreret som anpartsselskab. Navnet DERMATOLOGISK LASERKLINIK ApS har været virksomhedens registrerede navn siden den 11. december 2002. Virksomheden har 5 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 5,5 mio. kr., årets resultat -2 t.kr. og egenkapitalen 916 t.kr.
Virksomheden har adresse på Andebøllevej 202, 5492 Vissenbjerg.
For DERMATOLOGISK LASERKLINIK ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er faldet fra 5,3 mio. kr. i 2019 til 916 t.kr. i 2025, svarende til et fald på 82,7 %.
Virksomheden har haft overskud i 6 ud af 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på -2 t.kr. mod 941 t.kr. året før – en tilbagegang.
Navnehistorik
CVR-nummeret har haft følgende registrerede navne. Tidligere navne er historik og betegner ikke virksomhedens nuværende identitet.
- PB AF 31.05.2002 ApS(31. maj 2002 – 10. december 2002)Tidligere navn
- DERMATOLOGISK LASERKLINIK ApS(siden 11. december 2002)Nuværende navn
Ofte stillede spørgsmål om DERMATOLOGISK LASERKLINIK ApS
- Hvad er DERMATOLOGISK LASERKLINIK ApS' CVR-nummer?
- DERMATOLOGISK LASERKLINIK ApS' CVR-nummer er 26662761. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev DERMATOLOGISK LASERKLINIK ApS stiftet?
- Virksomheden bag CVR-nummer 26662761 blev registreret den 31. maj 2002. Navnet DERMATOLOGISK LASERKLINIK ApS har været registreret siden den 11. december 2002.
- Har DERMATOLOGISK LASERKLINIK ApS tidligere haft andre navne?
- Ja. Virksomheden med CVR-nummer 26662761 har tidligere heddet PB AF 31.05.2002 ApS (31. maj 2002 – 10. december 2002). Det nuværende navn, DERMATOLOGISK LASERKLINIK ApS, har været registreret siden den 11. december 2002.
- Hvilken branche opererer DERMATOLOGISK LASERKLINIK ApS i?
- DERMATOLOGISK LASERKLINIK ApS opererer indenfor branchen "Aktiviteter inden for hospitalsvæsen".
- Hvor har DERMATOLOGISK LASERKLINIK ApS adresse?
- DERMATOLOGISK LASERKLINIK ApS har adresse på Andebøllevej 202, 5492 Vissenbjerg.
- Hvilken virksomhedsform har DERMATOLOGISK LASERKLINIK ApS?
- DERMATOLOGISK LASERKLINIK ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har DERMATOLOGISK LASERKLINIK ApS?
- DERMATOLOGISK LASERKLINIK ApS har 5 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er DERMATOLOGISK LASERKLINIK ApS stadig aktiv?
- Ja, DERMATOLOGISK LASERKLINIK ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener DERMATOLOGISK LASERKLINIK ApS penge?
- Nej, DERMATOLOGISK LASERKLINIK ApS havde et underskud på 2.109 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er DERMATOLOGISK LASERKLINIK ApS' egenkapital?
- DERMATOLOGISK LASERKLINIK ApS' egenkapital er 916.399 kr. ifølge regnskabet for 2025.