domainSelskabsInfo

    Dencker Udlejning

    Navn:
    Dencker Udlejning
    CVR-nummer:
    16947806
    Adresse:
    Kålsbjergvej 12, 5500 Middelfart
    Stiftet:
    1993
    Direktør:
    Virksomhedsform:
    ENK
    Kapital:
    Formål:

    Email:
    Telefon:
    Hjemmeside:
    Reklame:
    Status:
    Aktiv
    Retssager:
    Søges ikke for en enkeltmandsvirksomhed
    Myndigheder:
    Søger myndighedssager...
    Antal Ansatte:
    Branchekode:
    Udlejning af erhvervsejendomme
    Børsnoteret:
    Regnskabsår:
    Startdato:
    1993
    - Skal du handle med selskabet? - Få en Virksomhedsrapport eller tjek Due Diligence

    Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for Dencker Udlejning. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.

    Personbogen

    Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.

    Fast ejendom

    Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.

    Bilbogen

    Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.

    Andelsboligbogen

    Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.

    Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente

    Dencker Udlejning (CVR: 16947806) er registreret som enkeltmandsvirksomhed, beliggende i Middelfart, inden for branchen Udlejning af erhvervsejendomme, Status: Aktiv.

    Virksomheden bag CVR-nummer 16947806 blev registreret i CVR den 1. juni 1993 og er i dag registreret som enkeltmandsvirksomhed. Navnet Dencker Udlejning har været virksomhedens registrerede navn siden den 1. januar 2026.

    Virksomheden har adresse på Kålsbjergvej 12, 5500 Middelfart.

    Navnehistorik

    CVR-nummeret har haft følgende registrerede navne. Tidligere navne er historik og betegner ikke virksomhedens nuværende identitet.

    1. GITTE ANDREASEN(1. juni 1993 – 30. september 1999)Tidligere navn
    2. Dencker Udlejning(siden 1. januar 2026)Nuværende navn

    Ofte stillede spørgsmål om Dencker Udlejning

    Hvad er Dencker Udlejnings CVR-nummer?
    Dencker Udlejnings CVR-nummer er 16947806. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
    Hvornår blev Dencker Udlejning stiftet?
    Virksomheden bag CVR-nummer 16947806 blev registreret den 1. juni 1993. Navnet Dencker Udlejning har været registreret siden den 1. januar 2026.
    Har Dencker Udlejning tidligere haft andre navne?
    Ja. Virksomheden med CVR-nummer 16947806 har tidligere heddet GITTE ANDREASEN (1. juni 1993 – 30. september 1999). Det nuværende navn, Dencker Udlejning, har været registreret siden den 1. januar 2026.
    Hvilken branche opererer Dencker Udlejning i?
    Dencker Udlejning opererer indenfor branchen "Udlejning af erhvervsejendomme".
    Hvor har Dencker Udlejning adresse?
    Dencker Udlejning har adresse på Kålsbjergvej 12, 5500 Middelfart.
    Hvilken virksomhedsform har Dencker Udlejning?
    Dencker Udlejning er registreret som enkeltmandsvirksomhed.
    Er Dencker Udlejning stadig aktiv?
    Ja, Dencker Udlejning er en aktiv virksomhed.