DENCAM COMPOSITE A/S
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 39,0 mio. kr. | 28,5 mio. kr. | 188 t.kr. | 115,5 mio. kr. | 138,6 mio. kr. |
| 2024 | 69,1 mio. kr. | 16,8 mio. kr. | 16,0 mio. kr. | 73,9 mio. kr. | 105,3 mio. kr. |
| 2023 | 77,6 mio. kr. | 6,9 mio. kr. | 4,8 mio. kr. | -32,3 mio. kr. | 67,7 mio. kr. |
| 2022 | 46,3 mio. kr. | 3,7 mio. kr. | 2,3 mio. kr. | -2,7 mio. kr. | 76,3 mio. kr. |
| 2021 | 32,4 mio. kr. | 8,6 mio. kr. | 5,9 mio. kr. | 27,3 mio. kr. | 61,4 mio. kr. |
| 2020 | 30,8 mio. kr. | 16,0 mio. kr. | 11,7 mio. kr. | 42,7 mio. kr. | 89,4 mio. kr. |
| 2019 | 42,6 mio. kr. | 8,6 mio. kr. | 5,9 mio. kr. | 27,3 mio. kr. | 61,4 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for DENCAM COMPOSITE A/S. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
DENCAM COMPOSITE A/S (CVR: 33391196) er registreret som aktieselskab, beliggende i Stenstrup, inden for branchen Fremstilling af håndværktøj, Status: Aktiv.
DENCAM COMPOSITE A/S blev stiftet den 14. januar 2011 og er registreret som aktieselskab. Virksomheden har 64 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 39,0 mio. kr., årets resultat 188 t.kr. og egenkapitalen 115,5 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Gemalvej 15A, 5771 Stenstrup.
For DENCAM COMPOSITE A/S foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 27,3 mio. kr. i 2019 til 115,5 mio. kr. i 2025, svarende til en stigning på 323,1 %.
Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 188 t.kr. mod 16,0 mio. kr. året før – en tilbagegang.
Ofte stillede spørgsmål om DENCAM COMPOSITE A/S
- Hvad er DENCAM COMPOSITE A/S' CVR-nummer?
- DENCAM COMPOSITE A/S' CVR-nummer er 33391196. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev DENCAM COMPOSITE A/S stiftet?
- DENCAM COMPOSITE A/S blev stiftet den 14. januar 2011.
- Hvilken branche opererer DENCAM COMPOSITE A/S i?
- DENCAM COMPOSITE A/S opererer indenfor branchen "Fremstilling af håndværktøj".
- Hvor har DENCAM COMPOSITE A/S adresse?
- DENCAM COMPOSITE A/S har adresse på Gemalvej 15A, 5771 Stenstrup.
- Hvilken virksomhedsform har DENCAM COMPOSITE A/S?
- DENCAM COMPOSITE A/S er registreret som aktieselskab.
- Hvor mange ansatte har DENCAM COMPOSITE A/S?
- DENCAM COMPOSITE A/S har 64 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er DENCAM COMPOSITE A/S stadig aktiv?
- Ja, DENCAM COMPOSITE A/S er en aktiv virksomhed.
- Tjener DENCAM COMPOSITE A/S penge?
- Ja, DENCAM COMPOSITE A/S realiserede et overskud på 187.762 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er DENCAM COMPOSITE A/S' egenkapital?
- DENCAM COMPOSITE A/S' egenkapital er 115.523.607 kr. ifølge regnskabet for 2025.
Se også
Lignende virksomheder
Fremstilling af håndværktøj · nærmeste bruttofortjeneste
- NEK A/SBillundBillund44,4 mio. kr.
- DENCKER A/SNykøbing MNykøbing M37,6 mio. kr.
- MICHAEL LUNDBECH A/SRingstedRingsted24,7 mio. kr.
- DITLEV-BURKE INDUSTRIAL TOOLS A/SAsnæsAsnæs23,8 mio. kr.
- Afinitas A/SBrønderslevBrønderslev22,1 mio. kr.
- FAGERLUNDS VÆRKTØJS- OG METALVAREFABRIK A/SHerningHerning20,5 mio. kr.
Er det jeres virksomhed?
Vis jeres SI-score på jeres egen hjemmeside med et gratis badge. Det opdateres hver dag og linker til jeres side her.