domainSelskabsInfo

    DANSK MURER TEKNIK ApS

    Navn:
    DANSK MURER TEKNIK ApS
    CVR-nummer:
    29153183
    Adresse:
    Præstevænget 2, 4660 Store Heddinge
    Stiftet:
    2005
    Direktør:
    Virksomhedsform:
    APS
    Kapital:
    Formål:

    Email:
    Telefon:
    Hjemmeside:
    Reklame:
    Status:
    Aktiv
    Retssager:
    Søger retssager...
    Myndigheder:
    Søger myndighedssager...
    Antal Ansatte:
    Branchekode:
    Murerarbejde
    Børsnoteret:
    Regnskabsår:
    Startdato:
    2005
    - Skal du handle med selskabet? - Få en Virksomhedsrapport eller tjek Due Diligence

    Regnskabstal for DANSK MURER TEKNIK ApS (CVR 29153183). Alle beløb i danske kroner.
    RegnskabsårBruttofortjenesteDriftsresultatÅrets resultatEgenkapitalBalance
    20251,7 mio. kr.272 t.kr.190 t.kr.336 t.kr.788 t.kr.
    20241,6 mio. kr.210 t.kr.147 t.kr.146 t.kr.572 t.kr.
    20231,4 mio. kr.147 t.kr.84 t.kr.-920 kr.319 t.kr.
    20221,3 mio. kr.30 t.kr.-3 t.kr.-85 t.kr.535 t.kr.
    20211,1 mio. kr.-341 t.kr.-285 t.kr.403 t.kr.1,1 mio. kr.
    20201,6 mio. kr.262 t.kr.179 t.kr.403 t.kr.1,1 mio. kr.
    20191,3 mio. kr.75 t.kr.30 t.kr.224 t.kr.1,1 mio. kr.
    Henter detaljerede regnskabsdata...

    Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for DANSK MURER TEKNIK ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.

    Personbogen

    Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.

    Fast ejendom

    Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.

    Bilbogen

    Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.

    Andelsboligbogen

    Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.

    Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente

    DANSK MURER TEKNIK ApS (CVR: 29153183) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Store Heddinge, inden for branchen Murerarbejde, Status: Aktiv.

    DANSK MURER TEKNIK ApS blev stiftet den 1. november 2005 og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden har 2 ansatte ifølge seneste registrerede data.

    Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 1,7 mio. kr., årets resultat 190 t.kr. og egenkapitalen 336 t.kr.

    Virksomheden har adresse på Præstevænget 2, 4660 Store Heddinge.

    For DANSK MURER TEKNIK ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.

    Egenkapitalen er vokset fra 224 t.kr. i 2019 til 336 t.kr. i 2025, svarende til en stigning på 50,0 %.

    Virksomheden har haft overskud i 5 ud af 7 regnskabsår med oplyst resultat.

    Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 190 t.kr. mod 147 t.kr. året før – en fremgang.

    Ofte stillede spørgsmål om DANSK MURER TEKNIK ApS

    Hvad er DANSK MURER TEKNIK ApS' CVR-nummer?
    DANSK MURER TEKNIK ApS' CVR-nummer er 29153183. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
    Hvornår blev DANSK MURER TEKNIK ApS stiftet?
    DANSK MURER TEKNIK ApS blev stiftet den 1. november 2005.
    Hvilken branche opererer DANSK MURER TEKNIK ApS i?
    DANSK MURER TEKNIK ApS opererer indenfor branchen "Murerarbejde".
    Hvor har DANSK MURER TEKNIK ApS adresse?
    DANSK MURER TEKNIK ApS har adresse på Præstevænget 2, 4660 Store Heddinge.
    Hvilken virksomhedsform har DANSK MURER TEKNIK ApS?
    DANSK MURER TEKNIK ApS er registreret som anpartsselskab.
    Hvor mange ansatte har DANSK MURER TEKNIK ApS?
    DANSK MURER TEKNIK ApS har 2 ansatte ifølge seneste registrerede data.
    Er DANSK MURER TEKNIK ApS stadig aktiv?
    Ja, DANSK MURER TEKNIK ApS er en aktiv virksomhed.
    Tjener DANSK MURER TEKNIK ApS penge?
    Ja, DANSK MURER TEKNIK ApS realiserede et overskud på 189.828 kr. i regnskabsåret 2025.
    Hvad er DANSK MURER TEKNIK ApS' egenkapital?
    DANSK MURER TEKNIK ApS' egenkapital er 336.011 kr. ifølge regnskabet for 2025.