Danovi ApS
| Regnskabsår | Omsætning | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 14 t.kr. | 11 t.kr. | 11 t.kr. | 9 t.kr. | 93 t.kr. | 96 t.kr. |
| 2024 | 12 t.kr. | 9 t.kr. | 9 t.kr. | 7 t.kr. | 85 t.kr. | 87 t.kr. |
| 2023 | 10 t.kr. | 8 t.kr. | 8 t.kr. | 6 t.kr. | 78 t.kr. | 79 t.kr. |
| 2022 | 10 t.kr. | 2 t.kr. | 2 t.kr. | 628 kr. | 72 t.kr. | 72 t.kr. |
| 2021 | 12 t.kr. | 7 t.kr. | 7 t.kr. | 5 t.kr. | 71 t.kr. | 73 t.kr. |
| 2020 | 18 t.kr. | 14 t.kr. | 14 t.kr. | 11 t.kr. | 66 t.kr. | 71 t.kr. |
| 2019 | 16 t.kr. | 14 t.kr. | 14 t.kr. | 11 t.kr. | 55 t.kr. | 59 t.kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for Danovi ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
Danovi ApS (CVR: 36901675) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Odder, inden for branchen Engroshandel med vin og spiritus, Status: Aktiv.
Virksomheden bag CVR-nummer 36901675 blev registreret i CVR den 21. maj 2015 og er i dag registreret som anpartsselskab. Navnet Danovi ApS har været virksomhedens registrerede navn siden den 18. november 2019.
Ifølge regnskabet for 2025 er omsætningen 14 t.kr., bruttofortjenesten 11 t.kr., årets resultat 9 t.kr. og egenkapitalen 93 t.kr.
Virksomheden har adresse på Kongshusvej 152, 8300 Odder.
For Danovi ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 55 t.kr. i 2019 til 93 t.kr. i 2025, svarende til en stigning på 69,6 %.
Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 9 t.kr. mod 7 t.kr. året før – en fremgang.
Navnehistorik
CVR-nummeret har haft følgende registrerede navne. Tidligere navne er historik og betegner ikke virksomhedens nuværende identitet.
- Danovi IVS(21. maj 2015 – 17. november 2019)Tidligere navn
- Danovi ApS(siden 18. november 2019)Nuværende navn
Ofte stillede spørgsmål om Danovi ApS
- Hvad er Danovi ApS' CVR-nummer?
- Danovi ApS' CVR-nummer er 36901675. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev Danovi ApS stiftet?
- Virksomheden bag CVR-nummer 36901675 blev registreret den 21. maj 2015. Navnet Danovi ApS har været registreret siden den 18. november 2019.
- Har Danovi ApS tidligere haft andre navne?
- Ja. Virksomheden med CVR-nummer 36901675 har tidligere heddet Danovi IVS (21. maj 2015 – 17. november 2019). Det nuværende navn, Danovi ApS, har været registreret siden den 18. november 2019.
- Hvilken branche opererer Danovi ApS i?
- Danovi ApS opererer indenfor branchen "Engroshandel med vin og spiritus".
- Hvor har Danovi ApS adresse?
- Danovi ApS har adresse på Kongshusvej 152, 8300 Odder.
- Hvilken virksomhedsform har Danovi ApS?
- Danovi ApS er registreret som anpartsselskab.
- Er Danovi ApS stadig aktiv?
- Ja, Danovi ApS er en aktiv virksomhed.
- Hvad er Danovi ApS' omsætning?
- Danovi ApS' seneste omsætning er 14.274 kr. ifølge regnskabet for 2025.
- Tjener Danovi ApS penge?
- Ja, Danovi ApS realiserede et overskud på 8.654 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er Danovi ApS' egenkapital?
- Danovi ApS' egenkapital er 93.242 kr. ifølge regnskabet for 2025.