Damsgaard Shetlandsponyer
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for Damsgaard Shetlandsponyer. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
Damsgaard Shetlandsponyer (CVR: 28244142) er registreret som personligt ejet mindre virksomhed, beliggende i Ringsted, inden for branchen Avl af heste og dyr af hestefamilien, Status: Aktiv.
Virksomheden bag CVR-nummer 28244142 blev registreret i CVR den 1. januar 2005 og er i dag registreret som personligt ejet mindre virksomhed. Navnet Damsgaard Shetlandsponyer har været virksomhedens registrerede navn siden den 22. april 2014.
Virksomheden har adresse på Almstoftevej 41, 4100 Ringsted.
Navnehistorik
CVR-nummeret har haft følgende registrerede navne. Tidligere navne er historik og betegner ikke virksomhedens nuværende identitet.
- Leene HEnriksen(1. januar 2005 – 26. september 2006)Tidligere navn
- Damsgaard Shetlændere Leene Henriksen(27. september 2006 – 14. februar 2007)Tidligere navn
- Damsgaard Shetlandsponyer Leene Henriksen(15. februar 2007 – 21. april 2014)Tidligere navn
- Damsgaard Shetlandsponyer(siden 22. april 2014)Nuværende navn
Ofte stillede spørgsmål om Damsgaard Shetlandsponyer
- Hvad er Damsgaard Shetlandsponyers CVR-nummer?
- Damsgaard Shetlandsponyers CVR-nummer er 28244142. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev Damsgaard Shetlandsponyer stiftet?
- Virksomheden bag CVR-nummer 28244142 blev registreret den 1. januar 2005. Navnet Damsgaard Shetlandsponyer har været registreret siden den 22. april 2014.
- Har Damsgaard Shetlandsponyer tidligere haft andre navne?
- Ja. Virksomheden med CVR-nummer 28244142 har tidligere heddet Leene HEnriksen (1. januar 2005 – 26. september 2006), Damsgaard Shetlændere Leene Henriksen (27. september 2006 – 14. februar 2007) og Damsgaard Shetlandsponyer Leene Henriksen (15. februar 2007 – 21. april 2014). Det nuværende navn, Damsgaard Shetlandsponyer, har været registreret siden den 22. april 2014.
- Hvilken branche opererer Damsgaard Shetlandsponyer i?
- Damsgaard Shetlandsponyer opererer indenfor branchen "Avl af heste og dyr af hestefamilien".
- Hvor har Damsgaard Shetlandsponyer adresse?
- Damsgaard Shetlandsponyer har adresse på Almstoftevej 41, 4100 Ringsted.
- Hvilken virksomhedsform har Damsgaard Shetlandsponyer?
- Damsgaard Shetlandsponyer er registreret som personligt ejet mindre virksomhed.
- Er Damsgaard Shetlandsponyer stadig aktiv?
- Ja, Damsgaard Shetlandsponyer er en aktiv virksomhed.