CONSENSUS SOLUTIONS ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 340 t.kr. | -284 t.kr. | -230 t.kr. | 423 t.kr. | 732 t.kr. |
| 2024 | 1,0 mio. kr. | 323 t.kr. | 247 t.kr. | 788 t.kr. | 1,1 mio. kr. |
| 2023 | 979 t.kr. | 319 t.kr. | 244 t.kr. | 662 t.kr. | 1,1 mio. kr. |
| 2022 | 831 t.kr. | 171 t.kr. | 129 t.kr. | 506 t.kr. | 751 t.kr. |
| 2021 | 751 t.kr. | 128 t.kr. | 90 t.kr. | 491 t.kr. | 773 t.kr. |
| 2020 | 909 t.kr. | 166 t.kr. | 125 t.kr. | 515 t.kr. | 1,0 mio. kr. |
| 2019 | 457 t.kr. | -162 t.kr. | -129 t.kr. | 500 t.kr. | 729 t.kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for CONSENSUS SOLUTIONS ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
CONSENSUS SOLUTIONS ApS (CVR: 28309503) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Roskilde, inden for branchen Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter, Status: Aktiv.
Virksomheden bag CVR-nummer 28309503 blev registreret i CVR den 22. december 2004 og er i dag registreret som anpartsselskab. Navnet CONSENSUS SOLUTIONS ApS har været virksomhedens registrerede navn siden den 18. februar 2005. Virksomheden har 2 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 340 t.kr., årets resultat -230 t.kr. og egenkapitalen 423 t.kr.
Virksomheden har adresse på Københavnsvej 106H, 4000 Roskilde.
For CONSENSUS SOLUTIONS ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er faldet fra 500 t.kr. i 2019 til 423 t.kr. i 2025, svarende til et fald på 15,4 %.
Virksomheden har haft overskud i 5 ud af 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på -230 t.kr. mod 247 t.kr. året før – en tilbagegang.
Navnehistorik
CVR-nummeret har haft følgende registrerede navne. Tidligere navne er historik og betegner ikke virksomhedens nuværende identitet.
- CONSENSUS SOLUTIONS HOLDING ApS(22. december 2004 – 26. januar 2005)Tidligere navn
- CONSENSUS SOLUTION ApS(27. januar 2005 – 17. februar 2005)Tidligere navn
- CONSENSUS SOLUTIONS ApS(siden 18. februar 2005)Nuværende navn
Ofte stillede spørgsmål om CONSENSUS SOLUTIONS ApS
- Hvad er CONSENSUS SOLUTIONS ApS' CVR-nummer?
- CONSENSUS SOLUTIONS ApS' CVR-nummer er 28309503. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev CONSENSUS SOLUTIONS ApS stiftet?
- Virksomheden bag CVR-nummer 28309503 blev registreret den 22. december 2004. Navnet CONSENSUS SOLUTIONS ApS har været registreret siden den 18. februar 2005.
- Har CONSENSUS SOLUTIONS ApS tidligere haft andre navne?
- Ja. Virksomheden med CVR-nummer 28309503 har tidligere heddet CONSENSUS SOLUTIONS HOLDING ApS (22. december 2004 – 26. januar 2005) og CONSENSUS SOLUTION ApS (27. januar 2005 – 17. februar 2005). Det nuværende navn, CONSENSUS SOLUTIONS ApS, har været registreret siden den 18. februar 2005.
- Hvilken branche opererer CONSENSUS SOLUTIONS ApS i?
- CONSENSUS SOLUTIONS ApS opererer indenfor branchen "Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter".
- Hvor har CONSENSUS SOLUTIONS ApS adresse?
- CONSENSUS SOLUTIONS ApS har adresse på Københavnsvej 106H, 4000 Roskilde.
- Hvilken virksomhedsform har CONSENSUS SOLUTIONS ApS?
- CONSENSUS SOLUTIONS ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har CONSENSUS SOLUTIONS ApS?
- CONSENSUS SOLUTIONS ApS har 2 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er CONSENSUS SOLUTIONS ApS stadig aktiv?
- Ja, CONSENSUS SOLUTIONS ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener CONSENSUS SOLUTIONS ApS penge?
- Nej, CONSENSUS SOLUTIONS ApS havde et underskud på 229.764 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er CONSENSUS SOLUTIONS ApS' egenkapital?
- CONSENSUS SOLUTIONS ApS' egenkapital er 422.923 kr. ifølge regnskabet for 2025.
Se også
Lignende virksomheder
Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter · nærmeste bruttofortjeneste
- Redin Consult ApSCharlottenlundCharlottenlund342 t.kr.
- J.Deleuran ApSRingstedRingsted342 t.kr.
- G BUSINESS SOLUTIONS ApSVordingborgVordingborg341 t.kr.
- MAILEDI ApSKarrebæksmindeKarrebæksminde340 t.kr.
- CONTRANILUM ApSSorøSorø340 t.kr.
- Hamlet-IT ApSHelsingørHelsingør339 t.kr.
Er det jeres virksomhed?
Vis jeres SI-score på jeres egen hjemmeside med et gratis badge. Det opdateres hver dag og linker til jeres side her.