Connection Finans
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for Connection Finans. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
Connection Finans (CVR: 14015094) er registreret som enkeltmandsvirksomhed, beliggende i Vamdrup, inden for branchen Inkassoaktiviteter og kreditoplysning, Status: Aktiv.
Virksomheden bag CVR-nummer 14015094 blev registreret i CVR den 1. april 1990 og er i dag registreret som enkeltmandsvirksomhed. Navnet Connection Finans har været virksomhedens registrerede navn siden den 28. juni 2016. Virksomheden har 9 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Virksomheden har adresse på Krumtappen 1, 6580 Vamdrup.
Navnehistorik
CVR-nummeret har haft følgende registrerede navne. Tidligere navne er historik og betegner ikke virksomhedens nuværende identitet.
- CONNECTION V/MIKE JOHAN LEGARTH(1. april 1990 – 28. oktober 2014)Tidligere navn
- Connection(29. oktober 2014 – 27. juni 2016)Tidligere navn
- Connection Finans(siden 28. juni 2016)Nuværende navn
Ofte stillede spørgsmål om Connection Finans
- Hvad er Connection Finans' CVR-nummer?
- Connection Finans' CVR-nummer er 14015094. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev Connection Finans stiftet?
- Virksomheden bag CVR-nummer 14015094 blev registreret den 1. april 1990. Navnet Connection Finans har været registreret siden den 28. juni 2016.
- Har Connection Finans tidligere haft andre navne?
- Ja. Virksomheden med CVR-nummer 14015094 har tidligere heddet CONNECTION V/MIKE JOHAN LEGARTH (1. april 1990 – 28. oktober 2014) og Connection (29. oktober 2014 – 27. juni 2016). Det nuværende navn, Connection Finans, har været registreret siden den 28. juni 2016.
- Hvilken branche opererer Connection Finans i?
- Connection Finans opererer indenfor branchen "Inkassoaktiviteter og kreditoplysning".
- Hvor har Connection Finans adresse?
- Connection Finans har adresse på Krumtappen 1, 6580 Vamdrup.
- Hvilken virksomhedsform har Connection Finans?
- Connection Finans er registreret som enkeltmandsvirksomhed.
- Hvor mange ansatte har Connection Finans?
- Connection Finans har 9 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er Connection Finans stadig aktiv?
- Ja, Connection Finans er en aktiv virksomhed.