COMMONTEC ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 7,2 mio. kr. | 2,0 mio. kr. | 1,6 mio. kr. | 1,7 mio. kr. | 3,0 mio. kr. |
| 2024 | 7,3 mio. kr. | 1,5 mio. kr. | 1,2 mio. kr. | 1,4 mio. kr. | 2,7 mio. kr. |
| 2023 | 5,2 mio. kr. | 1,7 mio. kr. | 1,3 mio. kr. | 1,4 mio. kr. | 3,0 mio. kr. |
| 2022 | 4,7 mio. kr. | 993 t.kr. | 771 t.kr. | 918 t.kr. | 2,4 mio. kr. |
| 2021 | 3,3 mio. kr. | 1,1 mio. kr. | 860 t.kr. | 997 t.kr. | 2,0 mio. kr. |
| 2020 | 3,3 mio. kr. | 1,3 mio. kr. | 983 t.kr. | 1,1 mio. kr. | 2,4 mio. kr. |
| 2019 | 3,0 mio. kr. | 1,2 mio. kr. | 910 t.kr. | 1,0 mio. kr. | 2,0 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for COMMONTEC ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
COMMONTEC ApS (CVR: 30539478) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Vejle, inden for branchen Computerprogrammering, Status: Aktiv.
COMMONTEC ApS blev stiftet den 20. april 2008 og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden har 5 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 7,2 mio. kr., årets resultat 1,6 mio. kr. og egenkapitalen 1,7 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Grønnegade 24A, 7100 Vejle.
For COMMONTEC ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 1,0 mio. kr. i 2019 til 1,7 mio. kr. i 2025.
Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 1,6 mio. kr. mod 1,2 mio. kr. året før – en fremgang.
Ofte stillede spørgsmål om COMMONTEC ApS
- Hvad er COMMONTEC ApS' CVR-nummer?
- COMMONTEC ApS' CVR-nummer er 30539478. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev COMMONTEC ApS stiftet?
- COMMONTEC ApS blev stiftet den 20. april 2008.
- Hvilken branche opererer COMMONTEC ApS i?
- COMMONTEC ApS opererer indenfor branchen "Computerprogrammering".
- Hvor har COMMONTEC ApS adresse?
- COMMONTEC ApS har adresse på Grønnegade 24A, 7100 Vejle.
- Hvilken virksomhedsform har COMMONTEC ApS?
- COMMONTEC ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har COMMONTEC ApS?
- COMMONTEC ApS har 5 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er COMMONTEC ApS stadig aktiv?
- Ja, COMMONTEC ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener COMMONTEC ApS penge?
- Ja, COMMONTEC ApS realiserede et overskud på 1.563.866 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er COMMONTEC ApS' egenkapital?
- COMMONTEC ApS' egenkapital er 1.727.262 kr. ifølge regnskabet for 2025.
Se også
Lignende virksomheder
Computerprogrammering · nærmeste bruttofortjeneste
- PANDI WEB ApSVanløseVanløse7,2 mio. kr.
- DANSK SYSTEMUDVIKLING ApSHolbækHolbæk7,2 mio. kr.
- COMPAYA A/SKøbenhavn KKøbenhavn K7,2 mio. kr.
- Smallworld Nordic Denmark A/SHerningHerning7,2 mio. kr.
- Konsido ApSAarhus VAarhus V7,2 mio. kr.
- Railmonitor ApSHadstenHadsten7,1 mio. kr.
Er det jeres virksomhed?
Vis jeres SI-score på jeres egen hjemmeside med et gratis badge. Det opdateres hver dag og linker til jeres side her.