domainSelskabsInfo

    Ciltik Ejendomme A/S

    Navn:
    Ciltik Ejendomme A/S
    CVR-nummer:
    28886985
    Adresse:
    Kærup Parkvej 11, 4100 Ringsted
    Stiftet:
    2005
    Direktør:
    Virksomhedsform:
    A/S
    Kapital:
    Formål:

    Email:
    Telefon:
    Hjemmeside:
    Reklame:
    Status:
    Aktiv
    Retssager:
    Søger retssager...
    Myndigheder:
    Søger myndighedssager...
    Antal Ansatte:
    Branchekode:
    Engroshandel med hvidevarer og elektriske husholdningsartikler
    Børsnoteret:
    Regnskabsår:
    Startdato:
    2005
    - Skal du handle med selskabet? - Få en Virksomhedsrapport eller tjek Due Diligence

    Regnskabstal for Ciltik Ejendomme A/S (CVR 28886985). Alle beløb i danske kroner.
    RegnskabsårBruttofortjenesteDriftsresultatÅrets resultatEgenkapitalBalance
    2025251 t.kr.251 t.kr.46 t.kr.1,8 mio. kr.7,9 mio. kr.
    2024234 t.kr.556 t.kr.-31 t.kr.1,8 mio. kr.7,6 mio. kr.
    2023146 t.kr.146 t.kr.24 t.kr.1,8 mio. kr.7,3 mio. kr.
    2022327 t.kr.327 t.kr.188 t.kr.1,8 mio. kr.6,2 mio. kr.
    2021179 t.kr.1,6 mio. kr.1,5 mio. kr.1,6 mio. kr.6,2 mio. kr.
    2020––-2 t.kr.99 t.kr.107 t.kr.
    2019––-3 t.kr.101 t.kr.109 t.kr.
    Henter detaljerede regnskabsdata...

    Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for Ciltik Ejendomme A/S. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.

    Personbogen

    Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.

    Fast ejendom

    Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.

    Bilbogen

    Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.

    Andelsboligbogen

    Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.

    Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente

    Ciltik Ejendomme A/S (CVR: 28886985) er registreret som aktieselskab, beliggende i Ringsted, inden for branchen Engroshandel med hvidevarer og elektriske husholdningsartikler, Status: Aktiv.

    Virksomheden bag CVR-nummer 28886985 blev registreret i CVR den 24. juni 2005 og er i dag registreret som aktieselskab. Navnet Ciltik Ejendomme A/S har været virksomhedens registrerede navn siden den 9. juni 2020. Virksomheden har 1 ansat ifølge seneste registrerede data.

    Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 251 t.kr., årets resultat 46 t.kr. og egenkapitalen 1,8 mio. kr.

    Virksomheden har adresse på Kærup Parkvej 11, 4100 Ringsted.

    For Ciltik Ejendomme A/S foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.

    Egenkapitalen er vokset fra 101 t.kr. i 2019 til 1,8 mio. kr. i 2025, svarende til en stigning på 1.712,1 %.

    Virksomheden har haft overskud i 4 ud af 7 regnskabsår med oplyst resultat.

    Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 46 t.kr. mod -31 t.kr. året før – en fremgang.

    Navnehistorik

    CVR-nummeret har haft følgende registrerede navne. Tidligere navne er historik og betegner ikke virksomhedens nuværende identitet.

    1. CLIMATECH A/S(24. juni 2005 – 25. marts 2009)Tidligere navn
    2. WECARE4U SERVICE A/S(26. marts 2009 – 8. juni 2020)Tidligere navn
    3. Ciltik Ejendomme A/S(siden 9. juni 2020)Nuværende navn

    Ofte stillede spørgsmål om Ciltik Ejendomme A/S

    Hvad er Ciltik Ejendomme A/S' CVR-nummer?
    Ciltik Ejendomme A/S' CVR-nummer er 28886985. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
    Hvornår blev Ciltik Ejendomme A/S stiftet?
    Virksomheden bag CVR-nummer 28886985 blev registreret den 24. juni 2005. Navnet Ciltik Ejendomme A/S har været registreret siden den 9. juni 2020.
    Har Ciltik Ejendomme A/S tidligere haft andre navne?
    Ja. Virksomheden med CVR-nummer 28886985 har tidligere heddet CLIMATECH A/S (24. juni 2005 – 25. marts 2009) og WECARE4U SERVICE A/S (26. marts 2009 – 8. juni 2020). Det nuværende navn, Ciltik Ejendomme A/S, har været registreret siden den 9. juni 2020.
    Hvilken branche opererer Ciltik Ejendomme A/S i?
    Ciltik Ejendomme A/S opererer indenfor branchen "Engroshandel med hvidevarer og elektriske husholdningsartikler".
    Hvor har Ciltik Ejendomme A/S adresse?
    Ciltik Ejendomme A/S har adresse på Kærup Parkvej 11, 4100 Ringsted.
    Hvilken virksomhedsform har Ciltik Ejendomme A/S?
    Ciltik Ejendomme A/S er registreret som aktieselskab.
    Hvor mange ansatte har Ciltik Ejendomme A/S?
    Ciltik Ejendomme A/S har 1 ansat ifølge seneste registrerede data.
    Er Ciltik Ejendomme A/S stadig aktiv?
    Ja, Ciltik Ejendomme A/S er en aktiv virksomhed.
    Tjener Ciltik Ejendomme A/S penge?
    Ja, Ciltik Ejendomme A/S realiserede et overskud på 46.311 kr. i regnskabsåret 2025.
    Hvad er Ciltik Ejendomme A/S' egenkapital?
    Ciltik Ejendomme A/S' egenkapital er 1.831.572 kr. ifølge regnskabet for 2025.