Chromafora Denmark ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 8,5 mio. kr. | 2,4 mio. kr. | 1,6 mio. kr. | 8,0 mio. kr. | 10,4 mio. kr. |
| 2024 | 6,9 mio. kr. | 1,8 mio. kr. | 1,3 mio. kr. | 6,4 mio. kr. | 18,8 mio. kr. |
| 2023 | 7,6 mio. kr. | 5,2 mio. kr. | 4,0 mio. kr. | 5,1 mio. kr. | 10,8 mio. kr. |
| 2022 | 2,2 mio. kr. | 1,4 mio. kr. | 1,1 mio. kr. | 1,1 mio. kr. | 3,5 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for Chromafora Denmark ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
Chromafora Denmark ApS (CVR: 43121685) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Slagelse, inden for branchen Fremstilling af andre maskiner til specielle formål i.a.n., Status: Aktiv.
Virksomheden bag CVR-nummer 43121685 blev registreret i CVR den 11. marts 2022 og er i dag registreret som anpartsselskab. Navnet Chromafora Denmark ApS har været virksomhedens registrerede navn siden den 31. december 2025. Virksomheden har 5 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 8,5 mio. kr., årets resultat 1,6 mio. kr. og egenkapitalen 8,0 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Kildemarksvej 3, 4200 Slagelse.
For Chromafora Denmark ApS foreligger der 4 regnskaber for regnskabsårene 2022–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 1,1 mio. kr. i 2022 til 8,0 mio. kr. i 2025, svarende til en stigning på 623,8 %.
Virksomheden har leveret overskud i alle 4 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 1,6 mio. kr. mod 1,3 mio. kr. året før – en fremgang.
Bemærk at regnskabsåret 2022 ikke dækker 12 måneder, og derfor ikke er direkte sammenligneligt med de øvrige år.
Navnehistorik
CVR-nummeret har haft følgende registrerede navne. Tidligere navne er historik og betegner ikke virksomhedens nuværende identitet.
- Vandrensning.com ApS(11. marts 2022 – 30. juli 2023)Tidligere navn
- Montrose Environmental Group Denmark ApS(31. juli 2023 – 30. december 2025)Tidligere navn
- Chromafora Denmark ApS(siden 31. december 2025)Nuværende navn
Ofte stillede spørgsmål om Chromafora Denmark ApS
- Hvad er Chromafora Denmark ApS' CVR-nummer?
- Chromafora Denmark ApS' CVR-nummer er 43121685. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev Chromafora Denmark ApS stiftet?
- Virksomheden bag CVR-nummer 43121685 blev registreret den 11. marts 2022. Navnet Chromafora Denmark ApS har været registreret siden den 31. december 2025.
- Har Chromafora Denmark ApS tidligere haft andre navne?
- Ja. Virksomheden med CVR-nummer 43121685 har tidligere heddet Vandrensning.com ApS (11. marts 2022 – 30. juli 2023) og Montrose Environmental Group Denmark ApS (31. juli 2023 – 30. december 2025). Det nuværende navn, Chromafora Denmark ApS, har været registreret siden den 31. december 2025.
- Hvilken branche opererer Chromafora Denmark ApS i?
- Chromafora Denmark ApS opererer indenfor branchen "Fremstilling af andre maskiner til specielle formål i.a.n.".
- Hvor har Chromafora Denmark ApS adresse?
- Chromafora Denmark ApS har adresse på Kildemarksvej 3, 4200 Slagelse.
- Hvilken virksomhedsform har Chromafora Denmark ApS?
- Chromafora Denmark ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har Chromafora Denmark ApS?
- Chromafora Denmark ApS har 5 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er Chromafora Denmark ApS stadig aktiv?
- Ja, Chromafora Denmark ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener Chromafora Denmark ApS penge?
- Ja, Chromafora Denmark ApS realiserede et overskud på 1.606.230 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er Chromafora Denmark ApS' egenkapital?
- Chromafora Denmark ApS' egenkapital er 7.963.635 kr. ifølge regnskabet for 2025.