domainSelskabsInfo

    CHRISTEL HOLDING ApS

    Navn:
    CHRISTEL HOLDING ApS
    CVR-nummer:
    30807979
    Adresse:
    Strandvænget 5, 6710 Esbjerg V
    Stiftet:
    2007
    Direktør:
    Virksomhedsform:
    APS
    Kapital:
    Formål:

    Email:
    Telefon:
    Hjemmeside:
    Reklame:
    Status:
    Aktiv
    Retssager:
    Søger retssager...
    Myndigheder:
    Søger myndighedssager...
    Antal Ansatte:
    Branchekode:
    Finansielle holdingselskaber
    Børsnoteret:
    Regnskabsår:
    Startdato:
    2007
    - Skal du handle med selskabet? - Få en Virksomhedsrapport eller tjek Due Diligence

    Regnskabstal for CHRISTEL HOLDING ApS (CVR 30807979). Alle beløb i danske kroner.
    RegnskabsårBruttofortjenesteDriftsresultatÅrets resultatEgenkapitalBalance
    2025165 t.kr.50 t.kr.1,5 mio. kr.12,5 mio. kr.15,8 mio. kr.
    202431 t.kr.-74 t.kr.-152 t.kr.12,2 mio. kr.14,4 mio. kr.
    202387 t.kr.57 t.kr.6,1 mio. kr.13,4 mio. kr.19,9 mio. kr.
    2022109 t.kr.80 t.kr.1,5 mio. kr.7,7 mio. kr.8,4 mio. kr.
    202180 t.kr.52 t.kr.1,4 mio. kr.6,7 mio. kr.7,6 mio. kr.
    2020–-31 t.kr.1,4 mio. kr.5,7 mio. kr.6,6 mio. kr.
    2019–-13 t.kr.983 t.kr.5,5 mio. kr.5,7 mio. kr.
    Henter detaljerede regnskabsdata...

    Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for CHRISTEL HOLDING ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.

    Personbogen

    Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.

    Fast ejendom

    Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.

    Bilbogen

    Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.

    Andelsboligbogen

    Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.

    Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente

    CHRISTEL HOLDING ApS (CVR: 30807979) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Esbjerg V, inden for branchen Finansielle holdingselskaber, Status: Aktiv.

    CHRISTEL HOLDING ApS blev stiftet den 3. august 2007 og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden har 1 ansat ifølge seneste registrerede data.

    Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 165 t.kr., årets resultat 1,5 mio. kr. og egenkapitalen 12,5 mio. kr.

    Virksomheden har adresse på Strandvænget 5, 6710 Esbjerg V.

    For CHRISTEL HOLDING ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.

    Egenkapitalen er vokset fra 5,5 mio. kr. i 2019 til 12,5 mio. kr. i 2025, svarende til en stigning på 126,6 %.

    Virksomheden har haft overskud i 6 ud af 7 regnskabsår med oplyst resultat.

    Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 1,5 mio. kr. mod -152 t.kr. året før – en fremgang.

    Ofte stillede spørgsmål om CHRISTEL HOLDING ApS

    Hvad er CHRISTEL HOLDING ApS' CVR-nummer?
    CHRISTEL HOLDING ApS' CVR-nummer er 30807979. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
    Hvornår blev CHRISTEL HOLDING ApS stiftet?
    CHRISTEL HOLDING ApS blev stiftet den 3. august 2007.
    Hvilken branche opererer CHRISTEL HOLDING ApS i?
    CHRISTEL HOLDING ApS opererer indenfor branchen "Finansielle holdingselskaber".
    Hvor har CHRISTEL HOLDING ApS adresse?
    CHRISTEL HOLDING ApS har adresse på Strandvænget 5, 6710 Esbjerg V.
    Hvilken virksomhedsform har CHRISTEL HOLDING ApS?
    CHRISTEL HOLDING ApS er registreret som anpartsselskab.
    Hvor mange ansatte har CHRISTEL HOLDING ApS?
    CHRISTEL HOLDING ApS har 1 ansat ifølge seneste registrerede data.
    Er CHRISTEL HOLDING ApS stadig aktiv?
    Ja, CHRISTEL HOLDING ApS er en aktiv virksomhed.
    Tjener CHRISTEL HOLDING ApS penge?
    Ja, CHRISTEL HOLDING ApS realiserede et overskud på 1.510.093 kr. i regnskabsåret 2025.
    Hvad er CHRISTEL HOLDING ApS' egenkapital?
    CHRISTEL HOLDING ApS' egenkapital er 12.453.239 kr. ifølge regnskabet for 2025.