CHM AGENTUR ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 741 t.kr. | 798 t.kr. | 484 t.kr. | 8,8 mio. kr. | 11,6 mio. kr. |
| 2024 | 760 t.kr. | 785 t.kr. | 861 t.kr. | 8,4 mio. kr. | 10,9 mio. kr. |
| 2023 | 1,2 mio. kr. | 317 t.kr. | 883 t.kr. | 7,7 mio. kr. | 11,7 mio. kr. |
| 2022 | 1,0 mio. kr. | 1,2 mio. kr. | 2,2 mio. kr. | 6,9 mio. kr. | 11,5 mio. kr. |
| 2021 | 1,1 mio. kr. | 1,2 mio. kr. | 852 t.kr. | 4,7 mio. kr. | 10,5 mio. kr. |
| 2020 | 1,0 mio. kr. | 1,1 mio. kr. | 780 t.kr. | 3,8 mio. kr. | 9,4 mio. kr. |
| 2019 | 743 t.kr. | 886 t.kr. | 651 t.kr. | 3,1 mio. kr. | 6,9 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for CHM AGENTUR ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
CHM AGENTUR ApS (CVR: 26159261) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Mårslet, inden for branchen Engroshandel med beklædning, Status: Aktiv.
CHM AGENTUR ApS blev stiftet den 29. juni 2001 og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden har 1 ansat ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 741 t.kr., årets resultat 484 t.kr. og egenkapitalen 8,8 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Hørret Byvej 9, 8320 Mårslet.
For CHM AGENTUR ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 3,1 mio. kr. i 2019 til 8,8 mio. kr. i 2025, svarende til en stigning på 185,9 %.
Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 484 t.kr. mod 861 t.kr. året før – en tilbagegang.
Ofte stillede spørgsmål om CHM AGENTUR ApS
- Hvad er CHM AGENTUR ApS' CVR-nummer?
- CHM AGENTUR ApS' CVR-nummer er 26159261. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev CHM AGENTUR ApS stiftet?
- CHM AGENTUR ApS blev stiftet den 29. juni 2001.
- Hvilken branche opererer CHM AGENTUR ApS i?
- CHM AGENTUR ApS opererer indenfor branchen "Engroshandel med beklædning".
- Hvor har CHM AGENTUR ApS adresse?
- CHM AGENTUR ApS har adresse på Hørret Byvej 9, 8320 Mårslet.
- Hvilken virksomhedsform har CHM AGENTUR ApS?
- CHM AGENTUR ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har CHM AGENTUR ApS?
- CHM AGENTUR ApS har 1 ansat ifølge seneste registrerede data.
- Er CHM AGENTUR ApS stadig aktiv?
- Ja, CHM AGENTUR ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener CHM AGENTUR ApS penge?
- Ja, CHM AGENTUR ApS realiserede et overskud på 484.015 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er CHM AGENTUR ApS' egenkapital?
- CHM AGENTUR ApS' egenkapital er 8.774.566 kr. ifølge regnskabet for 2025.