domainSelskabsInfo

    Castenlund Ejendomme ApS

    Navn:
    Castenlund Ejendomme ApS
    CVR-nummer:
    41052171
    Adresse:
    Torvet 15, 4600 Køge
    Stiftet:
    2020
    Direktør:
    Virksomhedsform:
    APS
    Kapital:
    Formål:

    Email:
    Telefon:
    Hjemmeside:
    Reklame:
    Status:
    Aktiv
    Retssager:
    Søger retssager...
    Myndigheder:
    Søger myndighedssager...
    Antal Ansatte:
    Branchekode:
    Køb og salg af egen fast ejendom
    Børsnoteret:
    Regnskabsår:
    Startdato:
    2020
    - Skal du handle med selskabet? - Få en Virksomhedsrapport eller tjek Due Diligence

    Regnskabstal for Castenlund Ejendomme ApS (CVR 41052171). Alle beløb i danske kroner.
    RegnskabsårBruttofortjenesteDriftsresultatÅrets resultatEgenkapitalBalance
    20251,0 mio. kr.150 t.kr.20 t.kr.-913 t.kr.12,7 mio. kr.
    2024489 t.kr.-790 t.kr.-730 t.kr.-934 t.kr.14,4 mio. kr.
    2023572 t.kr.-794 t.kr.-710 t.kr.-204 t.kr.11,1 mio. kr.
    20221,9 mio. kr.773 t.kr.601 t.kr.506 t.kr.7,7 mio. kr.
    2021595 t.kr.-318 t.kr.-249 t.kr.-96 t.kr.9,5 mio. kr.
    2020499 t.kr.–114 t.kr.154 t.kr.5,2 mio. kr.
    Henter detaljerede regnskabsdata...

    Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for Castenlund Ejendomme ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.

    Personbogen

    Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.

    Fast ejendom

    Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.

    Bilbogen

    Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.

    Andelsboligbogen

    Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.

    Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente

    Castenlund Ejendomme ApS (CVR: 41052171) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Køge, inden for branchen Køb og salg af egen fast ejendom, Status: Aktiv.

    Virksomheden bag CVR-nummer 41052171 blev registreret i CVR den 1. januar 2020 og er i dag registreret som anpartsselskab. Navnet Castenlund Ejendomme ApS har været virksomhedens registrerede navn siden den 8. januar 2020. Virksomheden har 1 ansat ifølge seneste registrerede data.

    Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 1,0 mio. kr., årets resultat 20 t.kr. og egenkapitalen -913 t.kr.

    Virksomheden har adresse på Torvet 15, 4600 Køge.

    For Castenlund Ejendomme ApS foreligger der 6 regnskaber for regnskabsårene 2020–2025.

    Egenkapitalen er faldet fra 154 t.kr. i 2020 til -913 t.kr. i 2025.

    Virksomheden har haft overskud i 3 ud af 6 regnskabsår med oplyst resultat.

    Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 20 t.kr. mod -730 t.kr. året før – en fremgang.

    Navnehistorik

    CVR-nummeret har haft følgende registrerede navne. Tidligere navne er historik og betegner ikke virksomhedens nuværende identitet.

    1. ApS KBUS 18 - 197(1. januar 2020 – 7. januar 2020)Tidligere navn
    2. Castenlund Ejendomme ApS(siden 8. januar 2020)Nuværende navn

    Ofte stillede spørgsmål om Castenlund Ejendomme ApS

    Hvad er Castenlund Ejendomme ApS' CVR-nummer?
    Castenlund Ejendomme ApS' CVR-nummer er 41052171. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
    Hvornår blev Castenlund Ejendomme ApS stiftet?
    Virksomheden bag CVR-nummer 41052171 blev registreret den 1. januar 2020. Navnet Castenlund Ejendomme ApS har været registreret siden den 8. januar 2020.
    Har Castenlund Ejendomme ApS tidligere haft andre navne?
    Ja. Virksomheden med CVR-nummer 41052171 har tidligere heddet ApS KBUS 18 - 197 (1. januar 2020 – 7. januar 2020). Det nuværende navn, Castenlund Ejendomme ApS, har været registreret siden den 8. januar 2020.
    Hvilken branche opererer Castenlund Ejendomme ApS i?
    Castenlund Ejendomme ApS opererer indenfor branchen "Køb og salg af egen fast ejendom".
    Hvor har Castenlund Ejendomme ApS adresse?
    Castenlund Ejendomme ApS har adresse på Torvet 15, 4600 Køge.
    Hvilken virksomhedsform har Castenlund Ejendomme ApS?
    Castenlund Ejendomme ApS er registreret som anpartsselskab.
    Hvor mange ansatte har Castenlund Ejendomme ApS?
    Castenlund Ejendomme ApS har 1 ansat ifølge seneste registrerede data.
    Er Castenlund Ejendomme ApS stadig aktiv?
    Ja, Castenlund Ejendomme ApS er en aktiv virksomhed.
    Tjener Castenlund Ejendomme ApS penge?
    Ja, Castenlund Ejendomme ApS realiserede et overskud på 20.326 kr. i regnskabsåret 2025.
    Hvad er Castenlund Ejendomme ApS' egenkapital?
    Castenlund Ejendomme ApS' egenkapital er -913.363 kr. ifølge regnskabet for 2025.