C.E NIELSEN ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,3 mio. kr. | 635 t.kr. | 486 t.kr. | 1,4 mio. kr. | 3,2 mio. kr. |
| 2024 | 2,0 mio. kr. | 212 t.kr. | 157 t.kr. | 936 t.kr. | 3,0 mio. kr. |
| 2023 | 1,3 mio. kr. | 27 t.kr. | 13 t.kr. | 779 t.kr. | 2,2 mio. kr. |
| 2022 | 2,3 mio. kr. | 363 t.kr. | 269 t.kr. | 1,0 mio. kr. | 2,1 mio. kr. |
| 2021 | 3,2 mio. kr. | 1,1 mio. kr. | 843 t.kr. | 1,5 mio. kr. | 3,7 mio. kr. |
| 2020 | 2,3 mio. kr. | 711 t.kr. | 552 t.kr. | 1,2 mio. kr. | 3,4 mio. kr. |
| 2019 | 2,5 mio. kr. | 1,5 mio. kr. | 1,2 mio. kr. | 1,7 mio. kr. | 2,4 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for C.E NIELSEN ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
C.E NIELSEN ApS (CVR: 34489246) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Haarby, inden for branchen Nedrivning, Status: Aktiv.
C.E NIELSEN ApS blev stiftet den 8. maj 2012 og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden har 4 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 2,3 mio. kr., årets resultat 486 t.kr. og egenkapitalen 1,4 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Snavevej 10, 5683 Haarby.
For C.E NIELSEN ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er faldet fra 1,7 mio. kr. i 2019 til 1,4 mio. kr. i 2025.
Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 486 t.kr. mod 157 t.kr. året før – en fremgang.
Ofte stillede spørgsmål om C.E NIELSEN ApS
- Hvad er C.E NIELSEN ApS' CVR-nummer?
- C.E NIELSEN ApS' CVR-nummer er 34489246. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev C.E NIELSEN ApS stiftet?
- C.E NIELSEN ApS blev stiftet den 8. maj 2012.
- Hvilken branche opererer C.E NIELSEN ApS i?
- C.E NIELSEN ApS opererer indenfor branchen "Nedrivning".
- Hvor har C.E NIELSEN ApS adresse?
- C.E NIELSEN ApS har adresse på Snavevej 10, 5683 Haarby.
- Hvilken virksomhedsform har C.E NIELSEN ApS?
- C.E NIELSEN ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har C.E NIELSEN ApS?
- C.E NIELSEN ApS har 4 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er C.E NIELSEN ApS stadig aktiv?
- Ja, C.E NIELSEN ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener C.E NIELSEN ApS penge?
- Ja, C.E NIELSEN ApS realiserede et overskud på 486.489 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er C.E NIELSEN ApS' egenkapital?
- C.E NIELSEN ApS' egenkapital er 1.422.650 kr. ifølge regnskabet for 2025.
Se også
Lignende virksomheder
Nedrivning · nærmeste bruttofortjeneste
- Clean-Tech ApSEspergærdeEspergærde2,6 mio. kr.
- Bøgelund Nedrivning ApSThistedThisted2,6 mio. kr.
- Dansk kvalitet service ApSRødovreRødovre2,5 mio. kr.
- Krondal Nedbrydning og Vognmand ApSNørre SnedeNørre Snede2,3 mio. kr.
- Haus & Helm ApSKøgeKøge2,3 mio. kr.
- Guldalder Gruppen ApSTaastrupTaastrup2,2 mio. kr.
Er det jeres virksomhed?
Vis jeres SI-score på jeres egen hjemmeside med et gratis badge. Det opdateres hver dag og linker til jeres side her.