BYENS KLOAKSERVICE ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5,4 mio. kr. | 1,1 mio. kr. | 764 t.kr. | 2,5 mio. kr. | 6,9 mio. kr. |
| 2024 | 5,7 mio. kr. | 1,1 mio. kr. | 689 t.kr. | 2,5 mio. kr. | 7,7 mio. kr. |
| 2023 | 4,9 mio. kr. | 668 t.kr. | 345 t.kr. | 1,8 mio. kr. | 6,2 mio. kr. |
| 2022 | 4,2 mio. kr. | 298 t.kr. | 55 t.kr. | 1,5 mio. kr. | 8,2 mio. kr. |
| 2021 | 4,1 mio. kr. | 253 t.kr. | 106 t.kr. | 1,4 mio. kr. | 7,8 mio. kr. |
| 2020 | 4,4 mio. kr. | 1,0 mio. kr. | 668 t.kr. | 2,3 mio. kr. | 6,6 mio. kr. |
| 2019 | 3,9 mio. kr. | 416 t.kr. | 196 t.kr. | 1,6 mio. kr. | 6,2 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for BYENS KLOAKSERVICE ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
BYENS KLOAKSERVICE ApS (CVR: 31582539) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Horsens, inden for branchen Anlæg af ledningsnet til væsker, Status: Aktiv.
BYENS KLOAKSERVICE ApS blev stiftet den 27. juni 2008 og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden har 3 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 5,4 mio. kr., årets resultat 764 t.kr. og egenkapitalen 2,5 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Islandsvej 21C, 8700 Horsens.
For BYENS KLOAKSERVICE ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 1,6 mio. kr. i 2019 til 2,5 mio. kr. i 2025, svarende til en stigning på 57,3 %.
Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 764 t.kr. mod 689 t.kr. året før – en fremgang.
Ofte stillede spørgsmål om BYENS KLOAKSERVICE ApS
- Hvad er BYENS KLOAKSERVICE ApS' CVR-nummer?
- BYENS KLOAKSERVICE ApS' CVR-nummer er 31582539. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev BYENS KLOAKSERVICE ApS stiftet?
- BYENS KLOAKSERVICE ApS blev stiftet den 27. juni 2008.
- Hvilken branche opererer BYENS KLOAKSERVICE ApS i?
- BYENS KLOAKSERVICE ApS opererer indenfor branchen "Anlæg af ledningsnet til væsker".
- Hvor har BYENS KLOAKSERVICE ApS adresse?
- BYENS KLOAKSERVICE ApS har adresse på Islandsvej 21C, 8700 Horsens.
- Hvilken virksomhedsform har BYENS KLOAKSERVICE ApS?
- BYENS KLOAKSERVICE ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har BYENS KLOAKSERVICE ApS?
- BYENS KLOAKSERVICE ApS har 3 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er BYENS KLOAKSERVICE ApS stadig aktiv?
- Ja, BYENS KLOAKSERVICE ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener BYENS KLOAKSERVICE ApS penge?
- Ja, BYENS KLOAKSERVICE ApS realiserede et overskud på 763.967 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er BYENS KLOAKSERVICE ApS' egenkapital?
- BYENS KLOAKSERVICE ApS' egenkapital er 2.548.550 kr. ifølge regnskabet for 2025.