BUUS OPTIK ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5,8 mio. kr. | 1,3 mio. kr. | 903 t.kr. | 1,8 mio. kr. | 4,0 mio. kr. |
| 2024 | 4,9 mio. kr. | 500 t.kr. | 266 t.kr. | 897 t.kr. | 3,1 mio. kr. |
| 2023 | 4,9 mio. kr. | 1,1 mio. kr. | 733 t.kr. | 1,3 mio. kr. | 3,3 mio. kr. |
| 2022 | 4,9 mio. kr. | 1,6 mio. kr. | 1,2 mio. kr. | 1,6 mio. kr. | 3,4 mio. kr. |
| 2021 | 4,0 mio. kr. | 717 t.kr. | 488 t.kr. | 805 t.kr. | 2,9 mio. kr. |
| 2020 | 3,7 mio. kr. | 415 t.kr. | 251 t.kr. | 617 t.kr. | 2,6 mio. kr. |
| 2019 | 4,0 mio. kr. | 419 t.kr. | 269 t.kr. | 566 t.kr. | 2,0 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for BUUS OPTIK ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
BUUS OPTIK ApS (CVR: 27584063) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Roskilde, inden for branchen Optikeraktiviteter, Status: Aktiv.
BUUS OPTIK ApS blev stiftet den 29. januar 2004 og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden har 8 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 5,8 mio. kr., årets resultat 903 t.kr. og egenkapitalen 1,8 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Algade 40, 4000 Roskilde.
For BUUS OPTIK ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 566 t.kr. i 2019 til 1,8 mio. kr. i 2025, svarende til en stigning på 217,8 %.
Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 903 t.kr. mod 266 t.kr. året før – en fremgang.
Ofte stillede spørgsmål om BUUS OPTIK ApS
- Hvad er BUUS OPTIK ApS' CVR-nummer?
- BUUS OPTIK ApS' CVR-nummer er 27584063. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev BUUS OPTIK ApS stiftet?
- BUUS OPTIK ApS blev stiftet den 29. januar 2004.
- Hvilken branche opererer BUUS OPTIK ApS i?
- BUUS OPTIK ApS opererer indenfor branchen "Optikeraktiviteter".
- Hvor har BUUS OPTIK ApS adresse?
- BUUS OPTIK ApS har adresse på Algade 40, 4000 Roskilde.
- Hvilken virksomhedsform har BUUS OPTIK ApS?
- BUUS OPTIK ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har BUUS OPTIK ApS?
- BUUS OPTIK ApS har 8 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er BUUS OPTIK ApS stadig aktiv?
- Ja, BUUS OPTIK ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener BUUS OPTIK ApS penge?
- Ja, BUUS OPTIK ApS realiserede et overskud på 902.875 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er BUUS OPTIK ApS' egenkapital?
- BUUS OPTIK ApS' egenkapital er 1.799.394 kr. ifølge regnskabet for 2025.
Se også
Lignende virksomheder
Optikeraktiviteter · nærmeste bruttofortjeneste
- NYT SYN TORVEGADE ApSRanders CRanders C5,8 mio. kr.
- LOUIS NIELSEN VIBY ApSAalborg SØAalborg SØ5,8 mio. kr.
- LOUIS NIELSEN BRØNDERSLEV ApSAalborg SØAalborg SØ5,8 mio. kr.
- 2EYES ApSCharlottenlundCharlottenlund5,8 mio. kr.
- ØJESTEN, BRILLER OG KONTAKTLINSER ApSKoldingKolding5,7 mio. kr.
- LOUIS NIELSEN FARUM ApSAalborg SØAalborg SØ5,7 mio. kr.
Er det jeres virksomhed?
Vis jeres SI-score på jeres egen hjemmeside med et gratis badge. Det opdateres hver dag og linker til jeres side her.