domainSelskabsInfo

    Brdr. Højer Vognmandsforretning ApS

    Navn:
    Brdr. Højer Vognmandsforretning ApS
    CVR-nummer:
    44897970
    Adresse:
    Horsebækvej 90, 5450 Otterup
    Stiftet:
    2024
    Direktør:
    Virksomhedsform:
    APS
    Kapital:
    Formål:

    Email:
    Telefon:
    Reklame:
    Status:
    Aktiv
    Retssager:
    Søger retssager...
    Myndigheder:
    Søger myndighedssager...
    Antal Ansatte:
    Branchekode:
    Vejgodstransport
    Børsnoteret:
    Regnskabsår:
    Startdato:
    2024
    - Skal du handle med selskabet? - Få en Virksomhedsrapport eller tjek Due Diligence

    Regnskabstal for Brdr. Højer Vognmandsforretning ApS (CVR 44897970). Alle beløb i danske kroner.
    RegnskabsårBruttofortjenesteDriftsresultatÅrets resultatEgenkapitalBalance
    20252,5 mio. kr.1,2 mio. kr.755 t.kr.2,3 mio. kr.8,3 mio. kr.
    20243,0 mio. kr.1,6 mio. kr.1,2 mio. kr.1,7 mio. kr.5,0 mio. kr.
    Henter detaljerede regnskabsdata...

    Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for Brdr. Højer Vognmandsforretning ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.

    Personbogen

    Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.

    Fast ejendom

    Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.

    Bilbogen

    Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.

    Andelsboligbogen

    Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.

    Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente

    Brdr. Højer Vognmandsforretning ApS (CVR: 44897970) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Otterup, inden for branchen Vejgodstransport, Status: Aktiv.

    Brdr. Højer Vognmandsforretning ApS blev stiftet den 13. juni 2024 og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden har 2 ansatte ifølge seneste registrerede data.

    Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 2,5 mio. kr., årets resultat 755 t.kr. og egenkapitalen 2,3 mio. kr.

    Virksomheden har adresse på Horsebækvej 90, 5450 Otterup.

    For Brdr. Højer Vognmandsforretning ApS foreligger der 2 regnskaber for regnskabsårene 2024–2025.

    Egenkapitalen er vokset fra 1,7 mio. kr. i 2024 til 2,3 mio. kr. i 2025.

    Virksomheden har leveret overskud i begge regnskabsår med oplyst resultat.

    Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 755 t.kr. mod 1,2 mio. kr. året før – en tilbagegang.

    Ofte stillede spørgsmål om Brdr. Højer Vognmandsforretning ApS

    Hvad er Brdr. Højer Vognmandsforretning ApS' CVR-nummer?
    Brdr. Højer Vognmandsforretning ApS' CVR-nummer er 44897970. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
    Hvornår blev Brdr. Højer Vognmandsforretning ApS stiftet?
    Brdr. Højer Vognmandsforretning ApS blev stiftet den 13. juni 2024.
    Hvilken branche opererer Brdr. Højer Vognmandsforretning ApS i?
    Brdr. Højer Vognmandsforretning ApS opererer indenfor branchen "Vejgodstransport".
    Hvor har Brdr. Højer Vognmandsforretning ApS adresse?
    Brdr. Højer Vognmandsforretning ApS har adresse på Horsebækvej 90, 5450 Otterup.
    Hvilken virksomhedsform har Brdr. Højer Vognmandsforretning ApS?
    Brdr. Højer Vognmandsforretning ApS er registreret som anpartsselskab.
    Hvor mange ansatte har Brdr. Højer Vognmandsforretning ApS?
    Brdr. Højer Vognmandsforretning ApS har 2 ansatte ifølge seneste registrerede data.
    Er Brdr. Højer Vognmandsforretning ApS stadig aktiv?
    Ja, Brdr. Højer Vognmandsforretning ApS er en aktiv virksomhed.
    Tjener Brdr. Højer Vognmandsforretning ApS penge?
    Ja, Brdr. Højer Vognmandsforretning ApS realiserede et overskud på 755.211 kr. i regnskabsåret 2025.
    Hvad er Brdr. Højer Vognmandsforretning ApS' egenkapital?
    Brdr. Højer Vognmandsforretning ApS' egenkapital er 2.277.613 kr. ifølge regnskabet for 2025.