domainSelskabsInfo

    Bornholmermarked ApS

    Navn:
    Bornholmermarked ApS
    CVR-nummer:
    38884565
    Adresse:
    Lærkevej 8, 3700 Rønne
    Stiftet:
    2017
    Direktør:
    Virksomhedsform:
    APS
    Kapital:
    Formål:

    Email:
    Telefon:
    Reklame:
    Status:
    Aktiv
    Retssager:
    Søger retssager...
    Myndigheder:
    Søger myndighedssager...
    Antal Ansatte:
    Branchekode:
    Drift af portaler til internettet
    Børsnoteret:
    Regnskabsår:
    Startdato:
    2017
    - Skal du handle med selskabet? - Få en Virksomhedsrapport eller tjek Due Diligence

    Regnskabstal for Bornholmermarked ApS (CVR 38884565). Alle beløb i danske kroner.
    RegnskabsårBruttofortjenesteDriftsresultatÅrets resultatEgenkapitalBalance
    2025153 t.kr.153 t.kr.114 t.kr.165 t.kr.207 t.kr.
    2024304 t.kr.304 t.kr.232 t.kr.191 t.kr.281 t.kr.
    2023338 t.kr.338 t.kr.263 t.kr.185 t.kr.314 t.kr.
    2022–-50 t.kr.-39 t.kr.60 t.kr.199 t.kr.
    202131 t.kr.31 t.kr.24 t.kr.100 t.kr.119 t.kr.
    20204 t.kr.4 t.kr.3 t.kr.76 t.kr.77 t.kr.
    2019–-35 t.kr.-28 t.kr.73 t.kr.78 t.kr.
    Henter detaljerede regnskabsdata...

    Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for Bornholmermarked ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.

    Personbogen

    Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.

    Fast ejendom

    Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.

    Bilbogen

    Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.

    Andelsboligbogen

    Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.

    Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente

    Bornholmermarked ApS (CVR: 38884565) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Rønne, inden for branchen Drift af portaler til internettet, Status: Aktiv.

    Bornholmermarked ApS blev stiftet den 20. august 2017 og er registreret som anpartsselskab.

    Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 153 t.kr., årets resultat 114 t.kr. og egenkapitalen 165 t.kr.

    Virksomheden har adresse på Lærkevej 8, 3700 Rønne.

    For Bornholmermarked ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.

    Egenkapitalen er vokset fra 73 t.kr. i 2019 til 165 t.kr. i 2025, svarende til en stigning på 126,9 %.

    Virksomheden har haft overskud i 5 ud af 7 regnskabsår med oplyst resultat.

    Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 114 t.kr. mod 232 t.kr. året før – en tilbagegang.

    Ofte stillede spørgsmål om Bornholmermarked ApS

    Hvad er Bornholmermarked ApS' CVR-nummer?
    Bornholmermarked ApS' CVR-nummer er 38884565. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
    Hvornår blev Bornholmermarked ApS stiftet?
    Bornholmermarked ApS blev stiftet den 20. august 2017.
    Hvilken branche opererer Bornholmermarked ApS i?
    Bornholmermarked ApS opererer indenfor branchen "Drift af portaler til internettet".
    Hvor har Bornholmermarked ApS adresse?
    Bornholmermarked ApS har adresse på Lærkevej 8, 3700 Rønne.
    Hvilken virksomhedsform har Bornholmermarked ApS?
    Bornholmermarked ApS er registreret som anpartsselskab.
    Er Bornholmermarked ApS stadig aktiv?
    Ja, Bornholmermarked ApS er en aktiv virksomhed.
    Tjener Bornholmermarked ApS penge?
    Ja, Bornholmermarked ApS realiserede et overskud på 113.974 kr. i regnskabsåret 2025.
    Hvad er Bornholmermarked ApS' egenkapital?
    Bornholmermarked ApS' egenkapital er 164.752 kr. ifølge regnskabet for 2025.