domainSelskabsInfo

    Bog & idé, Randers Storcenter ApS

    Navn:
    Bog & idé, Randers Storcenter ApS
    CVR-nummer:
    33506066
    Adresse:
    Nørregade 27, 7500 Holstebro
    Stiftet:
    2011
    Direktør:
    Virksomhedsform:
    APS
    Kapital:
    Formål:

    Email:
    Telefon:
    Hjemmeside:
    Reklame:
    Status:
    Aktiv
    Retssager:
    Søger retssager...
    Myndigheder:
    Søger myndighedssager...
    Antal Ansatte:
    Branchekode:
    Detailhandel med bøger
    Børsnoteret:
    Regnskabsår:
    Startdato:
    2011
    - Skal du handle med selskabet? - Få en Virksomhedsrapport eller tjek Due Diligence

    Regnskabstal for Bog & idé, Randers Storcenter ApS (CVR 33506066). Alle beløb i danske kroner.
    RegnskabsårBruttofortjenesteDriftsresultatÅrets resultatEgenkapitalBalance
    20252,5 mio. kr.95 t.kr.76 t.kr.2,5 mio. kr.4,0 mio. kr.
    20242,8 mio. kr.332 t.kr.259 t.kr.2,4 mio. kr.4,1 mio. kr.
    20232,7 mio. kr.400 t.kr.320 t.kr.2,1 mio. kr.4,0 mio. kr.
    20222,9 mio. kr.425 t.kr.322 t.kr.1,8 mio. kr.4,0 mio. kr.
    20212,2 mio. kr.-68 t.kr.-63 t.kr.2,0 mio. kr.4,5 mio. kr.
    20202,6 mio. kr.346 t.kr.299 t.kr.2,5 mio. kr.4,8 mio. kr.
    20192,7 mio. kr.520 t.kr.371 t.kr.3,3 mio. kr.4,7 mio. kr.
    Henter detaljerede regnskabsdata...

    Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for Bog & idé, Randers Storcenter ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.

    Personbogen

    Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.

    Fast ejendom

    Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.

    Bilbogen

    Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.

    Andelsboligbogen

    Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.

    Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente

    Bog & idé, Randers Storcenter ApS (CVR: 33506066) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Holstebro, inden for branchen Detailhandel med bøger, Status: Aktiv.

    Virksomheden bag CVR-nummer 33506066 blev registreret i CVR den 24. februar 2011 og er i dag registreret som anpartsselskab. Navnet Bog & idé, Randers Storcenter ApS har været virksomhedens registrerede navn siden den 10. november 2015. Virksomheden har 8 ansatte ifølge seneste registrerede data.

    Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 2,5 mio. kr., årets resultat 76 t.kr. og egenkapitalen 2,5 mio. kr.

    Virksomheden har adresse på Nørregade 27, 7500 Holstebro.

    For Bog & idé, Randers Storcenter ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.

    Egenkapitalen er faldet fra 3,3 mio. kr. i 2019 til 2,5 mio. kr. i 2025, svarende til et fald på 24,2 %.

    Virksomheden har haft overskud i 6 ud af 7 regnskabsår med oplyst resultat.

    Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 76 t.kr. mod 259 t.kr. året før – en tilbagegang.

    Navnehistorik

    CVR-nummeret har haft følgende registrerede navne. Tidligere navne er historik og betegner ikke virksomhedens nuværende identitet.

    1. BOG & IDÉ, BJERRINGBRO OG RANDERS STORCENTER ApS(24. februar 2011 – 9. november 2015)Tidligere navn
    2. Bog & idé, Randers Storcenter ApS(siden 10. november 2015)Nuværende navn

    Ofte stillede spørgsmål om Bog & idé, Randers Storcenter ApS

    Hvad er Bog & idé, Randers Storcenter ApS' CVR-nummer?
    Bog & idé, Randers Storcenter ApS' CVR-nummer er 33506066. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
    Hvornår blev Bog & idé, Randers Storcenter ApS stiftet?
    Virksomheden bag CVR-nummer 33506066 blev registreret den 24. februar 2011. Navnet Bog & idé, Randers Storcenter ApS har været registreret siden den 10. november 2015.
    Har Bog & idé, Randers Storcenter ApS tidligere haft andre navne?
    Ja. Virksomheden med CVR-nummer 33506066 har tidligere heddet BOG & IDÉ, BJERRINGBRO OG RANDERS STORCENTER ApS (24. februar 2011 – 9. november 2015). Det nuværende navn, Bog & idé, Randers Storcenter ApS, har været registreret siden den 10. november 2015.
    Hvilken branche opererer Bog & idé, Randers Storcenter ApS i?
    Bog & idé, Randers Storcenter ApS opererer indenfor branchen "Detailhandel med bøger".
    Hvor har Bog & idé, Randers Storcenter ApS adresse?
    Bog & idé, Randers Storcenter ApS har adresse på Nørregade 27, 7500 Holstebro.
    Hvilken virksomhedsform har Bog & idé, Randers Storcenter ApS?
    Bog & idé, Randers Storcenter ApS er registreret som anpartsselskab.
    Hvor mange ansatte har Bog & idé, Randers Storcenter ApS?
    Bog & idé, Randers Storcenter ApS har 8 ansatte ifølge seneste registrerede data.
    Er Bog & idé, Randers Storcenter ApS stadig aktiv?
    Ja, Bog & idé, Randers Storcenter ApS er en aktiv virksomhed.
    Tjener Bog & idé, Randers Storcenter ApS penge?
    Ja, Bog & idé, Randers Storcenter ApS realiserede et overskud på 76.289 kr. i regnskabsåret 2025.
    Hvad er Bog & idé, Randers Storcenter ApS' egenkapital?
    Bog & idé, Randers Storcenter ApS' egenkapital er 2.464.368 kr. ifølge regnskabet for 2025.