Biz-minds ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 460 t.kr. | 25 t.kr. | 16 t.kr. | 157 t.kr. | 280 t.kr. |
| 2024 | 478 t.kr. | 43 t.kr. | 34 t.kr. | 141 t.kr. | 389 t.kr. |
| 2023 | 216 t.kr. | 40 t.kr. | 27 t.kr. | 107 t.kr. | 342 t.kr. |
| 2022 | 275 t.kr. | 173 t.kr. | 131 t.kr. | 149 t.kr. | 218 t.kr. |
| 2021 | 141 t.kr. | 141 t.kr. | 109 t.kr. | 149 t.kr. | 218 t.kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for Biz-minds ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
Biz-minds ApS (CVR: 41963794) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Randers SØ, inden for branchen Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning, Status: Aktiv.
Biz-minds ApS blev stiftet den 18. december 2020 og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden har 1 ansat ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 460 t.kr., årets resultat 16 t.kr. og egenkapitalen 157 t.kr.
Virksomheden har adresse på Revlsbjergvej 49, 8960 Randers SØ.
For Biz-minds ApS foreligger der 5 regnskaber for regnskabsårene 2021–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 149 t.kr. i 2021 til 157 t.kr. i 2025, svarende til en stigning på 5,2 %.
Virksomheden har leveret overskud i alle 5 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 16 t.kr. mod 34 t.kr. året før – en tilbagegang.
Ofte stillede spørgsmål om Biz-minds ApS
- Hvad er Biz-minds ApS' CVR-nummer?
- Biz-minds ApS' CVR-nummer er 41963794. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev Biz-minds ApS stiftet?
- Biz-minds ApS blev stiftet den 18. december 2020.
- Hvilken branche opererer Biz-minds ApS i?
- Biz-minds ApS opererer indenfor branchen "Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning".
- Hvor har Biz-minds ApS adresse?
- Biz-minds ApS har adresse på Revlsbjergvej 49, 8960 Randers SØ.
- Hvilken virksomhedsform har Biz-minds ApS?
- Biz-minds ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har Biz-minds ApS?
- Biz-minds ApS har 1 ansat ifølge seneste registrerede data.
- Er Biz-minds ApS stadig aktiv?
- Ja, Biz-minds ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener Biz-minds ApS penge?
- Ja, Biz-minds ApS realiserede et overskud på 15.770 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er Biz-minds ApS' egenkapital?
- Biz-minds ApS' egenkapital er 157.075 kr. ifølge regnskabet for 2025.