Bilvask P/S
| Regnskabsår | Omsætning | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | – | 541 t.kr. | 182 t.kr. | 141 t.kr. | 1,4 mio. kr. | 3,8 mio. kr. |
| 2024 | – | – | -345 t.kr. | -346 t.kr. | 1,3 mio. kr. | 3,4 mio. kr. |
| 2023 | – | 126 t.kr. | 119 t.kr. | 119 t.kr. | 1,6 mio. kr. | 3,9 mio. kr. |
| 2022 | – | 456 t.kr. | 218 t.kr. | 214 t.kr. | 1,5 mio. kr. | 3,3 mio. kr. |
| 2021 | 2,9 mio. kr. | 1,6 mio. kr. | 456 t.kr. | 447 t.kr. | 1,3 mio. kr. | 3,0 mio. kr. |
| 2020 | 2,9 mio. kr. | 2,4 mio. kr. | 369 t.kr. | 334 t.kr. | 844 t.kr. | 4,0 mio. kr. |
| 2019 | 3,0 mio. kr. | 2,3 mio. kr. | 36 t.kr. | 11 t.kr. | 511 t.kr. | 4,0 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for Bilvask P/S. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
Bilvask P/S (CVR: 39712636) er registreret som partnerselskab (kommanditaktieselskab), beliggende i Taastrup, inden for branchen Detailhandel med reservedele og tilbehør til motorkøretøjer, Status: Aktiv.
Bilvask P/S blev stiftet den 9. juli 2018 og er registreret som partnerselskab (kommanditaktieselskab). Virksomheden har 1 ansat ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 541 t.kr., årets resultat 141 t.kr. og egenkapitalen 1,4 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Rugvænget 19C, 2630 Taastrup.
For Bilvask P/S foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 511 t.kr. i 2019 til 1,4 mio. kr. i 2025.
Virksomheden har haft overskud i 6 ud af 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 141 t.kr. mod -346 t.kr. året før – en fremgang.
Bemærk at regnskabsåret 2019 ikke dækker 12 måneder, og derfor ikke er direkte sammenligneligt med de øvrige år.
Ofte stillede spørgsmål om Bilvask P/S
- Hvad er Bilvask P/S' CVR-nummer?
- Bilvask P/S' CVR-nummer er 39712636. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev Bilvask P/S stiftet?
- Bilvask P/S blev stiftet den 9. juli 2018.
- Hvilken branche opererer Bilvask P/S i?
- Bilvask P/S opererer indenfor branchen "Detailhandel med reservedele og tilbehør til motorkøretøjer".
- Hvor har Bilvask P/S adresse?
- Bilvask P/S har adresse på Rugvænget 19C, 2630 Taastrup.
- Hvilken virksomhedsform har Bilvask P/S?
- Bilvask P/S er registreret som partnerselskab (kommanditaktieselskab).
- Hvor mange ansatte har Bilvask P/S?
- Bilvask P/S har 1 ansat ifølge seneste registrerede data.
- Er Bilvask P/S stadig aktiv?
- Ja, Bilvask P/S er en aktiv virksomhed.
- Tjener Bilvask P/S penge?
- Ja, Bilvask P/S realiserede et overskud på 140.934 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er Bilvask P/S' egenkapital?
- Bilvask P/S' egenkapital er 1.420.601 kr. ifølge regnskabet for 2025.