domainSelskabsInfo

    BETA VARMETEKNIK OG BROLÆGNING ApS

    Navn:
    BETA VARMETEKNIK OG BROLÆGNING ApS
    CVR-nummer:
    31414598
    Adresse:
    Udlejrevej 11, 3650 Ølstykke
    Stiftet:
    2008
    Direktør:
    Virksomhedsform:
    APS
    Kapital:
    Formål:

    Email:
    Telefon:
    Hjemmeside:
    Reklame:
    Status:
    Aktiv
    Retssager:
    Søger retssager...
    Myndigheder:
    Søger myndighedssager...
    Antal Ansatte:
    Branchekode:
    Anlæg af veje og motorveje
    Børsnoteret:
    Regnskabsår:
    Startdato:
    2008
    - Skal du handle med selskabet? - Få en Virksomhedsrapport eller tjek Due Diligence

    Regnskabstal for BETA VARMETEKNIK OG BROLÆGNING ApS (CVR 31414598). Alle beløb i danske kroner.
    RegnskabsårBruttofortjenesteDriftsresultatÅrets resultatEgenkapitalBalance
    20251,2 mio. kr.467 t.kr.352 t.kr.1,1 mio. kr.1,4 mio. kr.
    20241,1 mio. kr.489 t.kr.374 t.kr.896 t.kr.1,3 mio. kr.
    2023636 t.kr.32 t.kr.24 t.kr.644 t.kr.891 t.kr.
    2022861 t.kr.287 t.kr.227 t.kr.738 t.kr.989 t.kr.
    2021332 t.kr.96 t.kr.74 t.kr.625 t.kr.924 t.kr.
    2020231 t.kr.157 t.kr.120 t.kr.551 t.kr.746 t.kr.
    2019148 t.kr.-62 t.kr.-51 t.kr.72 t.kr.596 t.kr.
    Henter detaljerede regnskabsdata...

    Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for BETA VARMETEKNIK OG BROLÆGNING ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.

    Personbogen

    Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.

    Fast ejendom

    Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.

    Bilbogen

    Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.

    Andelsboligbogen

    Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.

    Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente

    BETA VARMETEKNIK OG BROLÆGNING ApS (CVR: 31414598) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Ølstykke, inden for branchen Anlæg af veje og motorveje, Status: Aktiv.

    BETA VARMETEKNIK OG BROLÆGNING ApS blev stiftet den 29. april 2008 og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden har 2 ansatte ifølge seneste registrerede data.

    Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 1,2 mio. kr., årets resultat 352 t.kr. og egenkapitalen 1,1 mio. kr.

    Virksomheden har adresse på Udlejrevej 11, 3650 Ølstykke.

    For BETA VARMETEKNIK OG BROLÆGNING ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.

    Egenkapitalen er vokset fra 72 t.kr. i 2019 til 1,1 mio. kr. i 2025, svarende til en stigning på 1.455,3 %.

    Virksomheden har haft overskud i 6 ud af 7 regnskabsår med oplyst resultat.

    Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 352 t.kr. mod 374 t.kr. året før – en tilbagegang.

    Ofte stillede spørgsmål om BETA VARMETEKNIK OG BROLÆGNING ApS

    Hvad er BETA VARMETEKNIK OG BROLÆGNING ApS' CVR-nummer?
    BETA VARMETEKNIK OG BROLÆGNING ApS' CVR-nummer er 31414598. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
    Hvornår blev BETA VARMETEKNIK OG BROLÆGNING ApS stiftet?
    BETA VARMETEKNIK OG BROLÆGNING ApS blev stiftet den 29. april 2008.
    Hvilken branche opererer BETA VARMETEKNIK OG BROLÆGNING ApS i?
    BETA VARMETEKNIK OG BROLÆGNING ApS opererer indenfor branchen "Anlæg af veje og motorveje".
    Hvor har BETA VARMETEKNIK OG BROLÆGNING ApS adresse?
    BETA VARMETEKNIK OG BROLÆGNING ApS har adresse på Udlejrevej 11, 3650 Ølstykke.
    Hvilken virksomhedsform har BETA VARMETEKNIK OG BROLÆGNING ApS?
    BETA VARMETEKNIK OG BROLÆGNING ApS er registreret som anpartsselskab.
    Hvor mange ansatte har BETA VARMETEKNIK OG BROLÆGNING ApS?
    BETA VARMETEKNIK OG BROLÆGNING ApS har 2 ansatte ifølge seneste registrerede data.
    Er BETA VARMETEKNIK OG BROLÆGNING ApS stadig aktiv?
    Ja, BETA VARMETEKNIK OG BROLÆGNING ApS er en aktiv virksomhed.
    Tjener BETA VARMETEKNIK OG BROLÆGNING ApS penge?
    Ja, BETA VARMETEKNIK OG BROLÆGNING ApS realiserede et overskud på 352.180 kr. i regnskabsåret 2025.
    Hvad er BETA VARMETEKNIK OG BROLÆGNING ApS' egenkapital?
    BETA VARMETEKNIK OG BROLÆGNING ApS' egenkapital er 1.113.474 kr. ifølge regnskabet for 2025.