BENT ALBERTSEN SNEDKER OG TØMRER A/S
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,5 mio. kr. | 1,0 mio. kr. | 381 t.kr. | 3,2 mio. kr. | 18,6 mio. kr. |
| 2024 | 3,6 mio. kr. | 2,3 mio. kr. | 1,8 mio. kr. | 2,8 mio. kr. | 19,7 mio. kr. |
| 2023 | 2,6 mio. kr. | 1,5 mio. kr. | 1,3 mio. kr. | 2,0 mio. kr. | 3,8 mio. kr. |
| 2022 | 4,0 mio. kr. | 3,0 mio. kr. | 2,5 mio. kr. | 3,2 mio. kr. | 5,4 mio. kr. |
| 2021 | 3,5 mio. kr. | 2,0 mio. kr. | 1,7 mio. kr. | 3,7 mio. kr. | 5,7 mio. kr. |
| 2020 | 3,1 mio. kr. | 1,7 mio. kr. | 1,4 mio. kr. | 2,5 mio. kr. | 4,9 mio. kr. |
| 2019 | 2,8 mio. kr. | 860 t.kr. | 696 t.kr. | 1,7 mio. kr. | 3,7 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for BENT ALBERTSEN SNEDKER OG TØMRER A/S. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
BENT ALBERTSEN SNEDKER OG TØMRER A/S (CVR: 13000778) er registreret som aktieselskab, beliggende i Tarm, inden for branchen Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter, Status: Aktiv.
BENT ALBERTSEN SNEDKER OG TØMRER A/S blev stiftet den 27. april 1989 og er registreret som aktieselskab. Virksomheden har 1 ansat ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 3,5 mio. kr., årets resultat 381 t.kr. og egenkapitalen 3,2 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Skodsbølvej 8-10, 6880 Tarm.
For BENT ALBERTSEN SNEDKER OG TØMRER A/S foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 1,7 mio. kr. i 2019 til 3,2 mio. kr. i 2025, svarende til en stigning på 89,4 %.
Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 381 t.kr. mod 1,8 mio. kr. året før – en tilbagegang.
Ofte stillede spørgsmål om BENT ALBERTSEN SNEDKER OG TØMRER A/S
- Hvad er BENT ALBERTSEN SNEDKER OG TØMRER A/S' CVR-nummer?
- BENT ALBERTSEN SNEDKER OG TØMRER A/S' CVR-nummer er 13000778. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev BENT ALBERTSEN SNEDKER OG TØMRER A/S stiftet?
- BENT ALBERTSEN SNEDKER OG TØMRER A/S blev stiftet den 27. april 1989.
- Hvilken branche opererer BENT ALBERTSEN SNEDKER OG TØMRER A/S i?
- BENT ALBERTSEN SNEDKER OG TØMRER A/S opererer indenfor branchen "Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter".
- Hvor har BENT ALBERTSEN SNEDKER OG TØMRER A/S adresse?
- BENT ALBERTSEN SNEDKER OG TØMRER A/S har adresse på Skodsbølvej 8-10, 6880 Tarm.
- Hvilken virksomhedsform har BENT ALBERTSEN SNEDKER OG TØMRER A/S?
- BENT ALBERTSEN SNEDKER OG TØMRER A/S er registreret som aktieselskab.
- Hvor mange ansatte har BENT ALBERTSEN SNEDKER OG TØMRER A/S?
- BENT ALBERTSEN SNEDKER OG TØMRER A/S har 1 ansat ifølge seneste registrerede data.
- Er BENT ALBERTSEN SNEDKER OG TØMRER A/S stadig aktiv?
- Ja, BENT ALBERTSEN SNEDKER OG TØMRER A/S er en aktiv virksomhed.
- Tjener BENT ALBERTSEN SNEDKER OG TØMRER A/S penge?
- Ja, BENT ALBERTSEN SNEDKER OG TØMRER A/S realiserede et overskud på 380.896 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er BENT ALBERTSEN SNEDKER OG TØMRER A/S' egenkapital?
- BENT ALBERTSEN SNEDKER OG TØMRER A/S' egenkapital er 3.150.472 kr. ifølge regnskabet for 2025.