domainSelskabsInfo

    BDK 2020 ApS

    Navn:
    BDK 2020 ApS
    CVR-nummer:
    41178957
    Adresse:
    Vejlsøvej 51, 8600 Silkeborg
    Stiftet:
    2020
    Direktør:
    Virksomhedsform:
    APS
    Kapital:
    Formål:

    Email:
    Telefon:
    Hjemmeside:
    Reklame:
    Status:
    Aktiv
    Retssager:
    Søger retssager...
    Myndigheder:
    Søger myndighedssager...
    Antal Ansatte:
    Branchekode:
    Engroshandel med tekstiler
    Børsnoteret:
    Regnskabsår:
    Startdato:
    2020
    - Skal du handle med selskabet? - Få en Virksomhedsrapport eller tjek Due Diligence

    Regnskabstal for BDK 2020 ApS (CVR 41178957). Alle beløb i danske kroner.
    RegnskabsårBruttofortjenesteDriftsresultatÅrets resultatEgenkapitalBalance
    20251,2 mio. kr.535 t.kr.405 t.kr.323 t.kr.463 t.kr.
    2024520 t.kr.-111 t.kr.-93 t.kr.-82 t.kr.189 t.kr.
    2023598 t.kr.-85 t.kr.-73 t.kr.11 t.kr.120 t.kr.
    2022753 t.kr.145 t.kr.118 t.kr.164 t.kr.250 t.kr.
    2021306 t.kr.18 t.kr.6 t.kr.46 t.kr.103 t.kr.
    Henter detaljerede regnskabsdata...

    Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for BDK 2020 ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.

    Personbogen

    Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.

    Fast ejendom

    Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.

    Bilbogen

    Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.

    Andelsboligbogen

    Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.

    Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente

    BDK 2020 ApS (CVR: 41178957) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Silkeborg, inden for branchen Engroshandel med tekstiler, Status: Aktiv.

    BDK 2020 ApS blev stiftet den 19. februar 2020 og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden har 2 ansatte ifølge seneste registrerede data.

    Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 1,2 mio. kr., årets resultat 405 t.kr. og egenkapitalen 323 t.kr.

    Virksomheden har adresse på Vejlsøvej 51, 8600 Silkeborg.

    For BDK 2020 ApS foreligger der 5 regnskaber for regnskabsårene 2021–2025.

    Egenkapitalen er vokset fra 46 t.kr. i 2021 til 323 t.kr. i 2025, svarende til en stigning på 604,9 %.

    Virksomheden har haft overskud i 3 ud af 5 regnskabsår med oplyst resultat.

    Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 405 t.kr. mod -93 t.kr. året før – en fremgang.

    Bemærk at regnskabsåret 2021 ikke dækker 12 måneder, og derfor ikke er direkte sammenligneligt med de øvrige år.

    Ofte stillede spørgsmål om BDK 2020 ApS

    Hvad er BDK 2020 ApS' CVR-nummer?
    BDK 2020 ApS' CVR-nummer er 41178957. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
    Hvornår blev BDK 2020 ApS stiftet?
    BDK 2020 ApS blev stiftet den 19. februar 2020.
    Hvilken branche opererer BDK 2020 ApS i?
    BDK 2020 ApS opererer indenfor branchen "Engroshandel med tekstiler".
    Hvor har BDK 2020 ApS adresse?
    BDK 2020 ApS har adresse på Vejlsøvej 51, 8600 Silkeborg.
    Hvilken virksomhedsform har BDK 2020 ApS?
    BDK 2020 ApS er registreret som anpartsselskab.
    Hvor mange ansatte har BDK 2020 ApS?
    BDK 2020 ApS har 2 ansatte ifølge seneste registrerede data.
    Er BDK 2020 ApS stadig aktiv?
    Ja, BDK 2020 ApS er en aktiv virksomhed.
    Tjener BDK 2020 ApS penge?
    Ja, BDK 2020 ApS realiserede et overskud på 405.412 kr. i regnskabsåret 2025.
    Hvad er BDK 2020 ApS' egenkapital?
    BDK 2020 ApS' egenkapital er 323.350 kr. ifølge regnskabet for 2025.