B&L-TECHNIC ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 119 t.kr. | 119 t.kr. | 93 t.kr. | 1,5 mio. kr. | 1,9 mio. kr. |
| 2024 | 274 t.kr. | 274 t.kr. | 212 t.kr. | 1,4 mio. kr. | 1,7 mio. kr. |
| 2023 | 85 t.kr. | 85 t.kr. | 64 t.kr. | 1,2 mio. kr. | 1,4 mio. kr. |
| 2022 | 68 t.kr. | 68 t.kr. | 46 t.kr. | 1,2 mio. kr. | 1,5 mio. kr. |
| 2021 | 185 t.kr. | 185 t.kr. | 138 t.kr. | 1,3 mio. kr. | 1,4 mio. kr. |
| 2020 | 149 t.kr. | 149 t.kr. | 118 t.kr. | 1,1 mio. kr. | 1,3 mio. kr. |
| 2019 | 135 t.kr. | 135 t.kr. | 104 t.kr. | 1,0 mio. kr. | 1,2 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for B&L-TECHNIC ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
B&L-TECHNIC ApS (CVR: 18940434) er registreret som anpartsselskab, beliggende i København Ø, inden for branchen Engroshandel med andre maskiner og andet udstyr, Status: Aktiv.
Virksomheden bag CVR-nummer 18940434 blev registreret i CVR den 24. november 1995 og er i dag registreret som anpartsselskab. Navnet B&L-TECHNIC ApS har været virksomhedens registrerede navn siden den 1. juli 2014.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 119 t.kr., årets resultat 93 t.kr. og egenkapitalen 1,5 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Fruebjergvej 3, 2100 København Ø.
For B&L-TECHNIC ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 1,0 mio. kr. i 2019 til 1,5 mio. kr. i 2025.
Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 93 t.kr. mod 212 t.kr. året før – en tilbagegang.
Navnehistorik
CVR-nummeret har haft følgende registrerede navne. Tidligere navne er historik og betegner ikke virksomhedens nuværende identitet.
- B & L BUTINA & LARSEN TECHNIK ApS(24. november 1995 – 30. juni 2014)Tidligere navn
- B&L-TECHNIC ApS(siden 1. juli 2014)Nuværende navn
Ofte stillede spørgsmål om B&L-TECHNIC ApS
- Hvad er B&L-TECHNIC ApS' CVR-nummer?
- B&L-TECHNIC ApS' CVR-nummer er 18940434. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev B&L-TECHNIC ApS stiftet?
- Virksomheden bag CVR-nummer 18940434 blev registreret den 24. november 1995. Navnet B&L-TECHNIC ApS har været registreret siden den 1. juli 2014.
- Har B&L-TECHNIC ApS tidligere haft andre navne?
- Ja. Virksomheden med CVR-nummer 18940434 har tidligere heddet B & L BUTINA & LARSEN TECHNIK ApS (24. november 1995 – 30. juni 2014). Det nuværende navn, B&L-TECHNIC ApS, har været registreret siden den 1. juli 2014.
- Hvilken branche opererer B&L-TECHNIC ApS i?
- B&L-TECHNIC ApS opererer indenfor branchen "Engroshandel med andre maskiner og andet udstyr".
- Hvor har B&L-TECHNIC ApS adresse?
- B&L-TECHNIC ApS har adresse på Fruebjergvej 3, 2100 København Ø.
- Hvilken virksomhedsform har B&L-TECHNIC ApS?
- B&L-TECHNIC ApS er registreret som anpartsselskab.
- Er B&L-TECHNIC ApS stadig aktiv?
- Ja, B&L-TECHNIC ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener B&L-TECHNIC ApS penge?
- Ja, B&L-TECHNIC ApS realiserede et overskud på 92.881 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er B&L-TECHNIC ApS' egenkapital?
- B&L-TECHNIC ApS' egenkapital er 1.540.789 kr. ifølge regnskabet for 2025.
Se også
Lignende virksomheder
Engroshandel med andre maskiner og andet udstyr · nærmeste bruttofortjeneste
- Sal-Tech Easy Packaging DK ApSTinglevTinglev123 t.kr.
- PRO INSTRUMENTS ApSViby SjællandViby Sjælland122 t.kr.
- Dansk Kran Import ApSRoskildeRoskilde122 t.kr.
- REA JET DANMARK ApSTinglevTinglev121 t.kr.
- Dinautomat ApSRoskildeRoskilde118 t.kr.
- DANAVI ApSSkanderborgSkanderborg117 t.kr.
Er det jeres virksomhed?
Vis jeres SI-score på jeres egen hjemmeside med et gratis badge. Det opdateres hver dag og linker til jeres side her.