ASTRUP OPTIK ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,0 mio. kr. | 197 t.kr. | 153 t.kr. | 1,6 mio. kr. | 2,2 mio. kr. |
| 2024 | 2,4 mio. kr. | 332 t.kr. | 261 t.kr. | 1,6 mio. kr. | 2,2 mio. kr. |
| 2023 | 2,3 mio. kr. | 276 t.kr. | 214 t.kr. | 1,4 mio. kr. | 2,2 mio. kr. |
| 2022 | 2,4 mio. kr. | 325 t.kr. | 248 t.kr. | 1,3 mio. kr. | 2,0 mio. kr. |
| 2021 | 2,2 mio. kr. | 296 t.kr. | 224 t.kr. | 1,2 mio. kr. | 2,1 mio. kr. |
| 2020 | 2,6 mio. kr. | 709 t.kr. | 547 t.kr. | 1,1 mio. kr. | 2,2 mio. kr. |
| 2019 | 2,0 mio. kr. | 100 t.kr. | 74 t.kr. | 543 t.kr. | 1,3 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for ASTRUP OPTIK ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
ASTRUP OPTIK ApS (CVR: 30698517) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Struer, inden for branchen Optikeraktiviteter, Status: Aktiv.
ASTRUP OPTIK ApS blev stiftet den 25. juni 2007 og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden har 3 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 2,0 mio. kr., årets resultat 153 t.kr. og egenkapitalen 1,6 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Bremdalvej 24, 7600 Struer.
For ASTRUP OPTIK ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 543 t.kr. i 2019 til 1,6 mio. kr. i 2025.
Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 153 t.kr. mod 261 t.kr. året før – en tilbagegang.
Ofte stillede spørgsmål om ASTRUP OPTIK ApS
- Hvad er ASTRUP OPTIK ApS' CVR-nummer?
- ASTRUP OPTIK ApS' CVR-nummer er 30698517. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev ASTRUP OPTIK ApS stiftet?
- ASTRUP OPTIK ApS blev stiftet den 25. juni 2007.
- Hvilken branche opererer ASTRUP OPTIK ApS i?
- ASTRUP OPTIK ApS opererer indenfor branchen "Optikeraktiviteter".
- Hvor har ASTRUP OPTIK ApS adresse?
- ASTRUP OPTIK ApS har adresse på Bremdalvej 24, 7600 Struer.
- Hvilken virksomhedsform har ASTRUP OPTIK ApS?
- ASTRUP OPTIK ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har ASTRUP OPTIK ApS?
- ASTRUP OPTIK ApS har 3 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er ASTRUP OPTIK ApS stadig aktiv?
- Ja, ASTRUP OPTIK ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener ASTRUP OPTIK ApS penge?
- Ja, ASTRUP OPTIK ApS realiserede et overskud på 152.768 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er ASTRUP OPTIK ApS' egenkapital?
- ASTRUP OPTIK ApS' egenkapital er 1.556.899 kr. ifølge regnskabet for 2025.
Se også
Lignende virksomheder
Optikeraktiviteter · nærmeste bruttofortjeneste
- TIDENS BRILLE ApSHolteHolte2,1 mio. kr.
- SAMSØ OPTIK ApSSamsøSamsø2,1 mio. kr.
- Frederiksberg Optik ApSFrederiksberg CFrederiksberg C2,1 mio. kr.
- Egedal Optik ApSStenløseStenløse2,1 mio. kr.
- Skibhus Optik ApSOdense COdense C2,0 mio. kr.
- LOUIS NIELSEN TARUP CENTER ApSAalborg SØAalborg SØ2,0 mio. kr.
Er det jeres virksomhed?
Vis jeres SI-score på jeres egen hjemmeside med et gratis badge. Det opdateres hver dag og linker til jeres side her.