Andersens Maler- & Gulvfirma ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,9 mio. kr. | 695 t.kr. | 554 t.kr. | 1,6 mio. kr. | 2,8 mio. kr. |
| 2024 | 2,3 mio. kr. | 586 t.kr. | 466 t.kr. | 1,6 mio. kr. | 2,4 mio. kr. |
| 2023 | 2,5 mio. kr. | 911 t.kr. | 708 t.kr. | 1,8 mio. kr. | 2,6 mio. kr. |
| 2022 | 2,5 mio. kr. | 1,1 mio. kr. | 803 t.kr. | 1,9 mio. kr. | 2,6 mio. kr. |
| 2021 | 1,1 mio. kr. | -311 t.kr. | -252 t.kr. | 1,2 mio. kr. | 1,6 mio. kr. |
| 2020 | 2,2 mio. kr. | 957 t.kr. | 738 t.kr. | 1,5 mio. kr. | 2,1 mio. kr. |
| 2019 | 1,3 mio. kr. | 301 t.kr. | 232 t.kr. | 845 t.kr. | 1,5 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for Andersens Maler- & Gulvfirma ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
Andersens Maler- & Gulvfirma ApS (CVR: 37806854) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Ølgod, inden for branchen Maleraktiviteter, Status: Aktiv.
Andersens Maler- & Gulvfirma ApS blev stiftet den 20. juni 2016 og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden har 5 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 2,9 mio. kr., årets resultat 554 t.kr. og egenkapitalen 1,6 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Tarpvej 19, 6870 Ølgod.
For Andersens Maler- & Gulvfirma ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 845 t.kr. i 2019 til 1,6 mio. kr. i 2025.
Virksomheden har haft overskud i 6 ud af 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 554 t.kr. mod 466 t.kr. året før – en fremgang.
Ofte stillede spørgsmål om Andersens Maler- & Gulvfirma ApS
- Hvad er Andersens Maler- & Gulvfirma ApS' CVR-nummer?
- Andersens Maler- & Gulvfirma ApS' CVR-nummer er 37806854. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev Andersens Maler- & Gulvfirma ApS stiftet?
- Andersens Maler- & Gulvfirma ApS blev stiftet den 20. juni 2016.
- Hvilken branche opererer Andersens Maler- & Gulvfirma ApS i?
- Andersens Maler- & Gulvfirma ApS opererer indenfor branchen "Maleraktiviteter".
- Hvor har Andersens Maler- & Gulvfirma ApS adresse?
- Andersens Maler- & Gulvfirma ApS har adresse på Tarpvej 19, 6870 Ølgod.
- Hvilken virksomhedsform har Andersens Maler- & Gulvfirma ApS?
- Andersens Maler- & Gulvfirma ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har Andersens Maler- & Gulvfirma ApS?
- Andersens Maler- & Gulvfirma ApS har 5 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er Andersens Maler- & Gulvfirma ApS stadig aktiv?
- Ja, Andersens Maler- & Gulvfirma ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener Andersens Maler- & Gulvfirma ApS penge?
- Ja, Andersens Maler- & Gulvfirma ApS realiserede et overskud på 553.663 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er Andersens Maler- & Gulvfirma ApS' egenkapital?
- Andersens Maler- & Gulvfirma ApS' egenkapital er 1.640.714 kr. ifølge regnskabet for 2025.